SEPILIFT™ DPHP – dwa w jednym - silnie nawilża i skutecznie odmładza

Zmarszczki pojawiające się na twarzy, dłoniach czy szyi nie czynią nas szczęśliwymi i chyba wiele osób myśli skutecznym ich pozbyciu się. Najlepsze, co możemy uczynić dla naszej skóry, to dbać o jej ochronę, regenerację i nawodnienie.

 

CHANTARELLE SEPILIFT

 

Zmarszczki pojawiające się na twarzy, dłoniach czy szyi nie czynią nas szczęśliwymi i chyba wiele osób myśli skutecznym ich pozbyciu się. Najlepsze, co możemy uczynić dla naszej skóry, to dbać o jej ochronę, regenerację i nawodnienie.

 

Woda jest niezbędna do życia, jest ona także koniecznym składnikiem dla funkcjonowania naszego organizmu i każdej jego komórki. Dotyczy to także komórek skóry, której nawodnienie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oraz młodego wyglądu.

 

Czy nawodnienie w całej skórze jest jednolite? Niestety nie – o ile w skórze właściwej zawartość wody jest porównywalna do jej poziomu w innych tkankach, to w naskórku zawartość wody zmienia się osiągając poziom już tylko 15% w warstwie rogowej (Guzman-Alonso, M. i Cortazar 2016).

 

Jednak nawet ta niewielka ilość wody w naskórku musi być kontrolowana, aby zapewnić odpowiednią ochronę dla tkanek naszego organizmu. Utrzymanie wody w warstwie rogowej naskórka zależne jest od dwóch głównych czynników:
•    zawartości naturalnych składników nawilżających o charakterze higroskopijnym w korneocytach, nazywanych naturalnym czynnikiem nawilżającym (ang. NMF Natural Moisturizing Factor)
•    obecności odpowiednich wewnątrzkomórkowych lipidów zorganizowanych tak, aby przeciwdziałać transepidermalnej utracie wody (ang. TEWL Transepidermal Water Loss) (Verdier‐Sévrain, i Bonté, 2007).

 

Zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry jest koniecznym warunkiem dla jej zdrowego i młodego wyglądu, ale niewystarczającym. Równie ważna jest odpowiednia ilość i właściwa struktura białek takich, jak kolagen i elastyna dających skórze sprężystość i elastyczność. Ich ubytek lub degradacja, postępująca wraz z wiekiem, powoduje tworzenie się zmarszczek, czego chcemy zawsze uniknąć.

 

Jak możemy przeciwdziałać tym zjawiskom i jak najlepiej dbać o witalność i młodość naszej skóry? Ważne jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia, dzięki stosowaniu dobrze dobranej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym i w domu. Najtrudniejsze jest zapewnienie w skórze wysokiego poziomu kolagenu i elastyny. Można te dwa kierunki pielęgnacji połączyć stosując kosmetyki zawierające nowoczesne i innowacyjne składniki aktywne o szerokim spektrum działania.   

 

Przykładem takiego składnika jest SEPILIFT™ DPHP (Vorster, Abby 2013) występujący pod nazwą dipalmitynianu hydroksyproliny (INCI: dipalmitoyl hydroxyproline). Jak wykazują badania pozwala on na równoczesne zmniejszenie zmarszczek i zwiększenie nawilżenia skóry. W jaki sposób? Cząsteczka SEPILIFT™ DPHP zbudowana jest z dwóch elementów: hydroksyproliny i lipidu. Hydroksyprolina to pochodna aminokwasu występującego w białkach w małej ilości, ale będącą jednym z podstawowych składników kolagenu. W badaniach wykazano ze stosowanie SEPILIFT™ DPHP o stężeniu 1% pozwala na redukcję zmarszczek o 32% w przeciągu 42 dni. W bardziej szczegółowych badaniach zaobserwowano skurcz włókien elastynowych pozwalający na zwiększenie napięcia skóry. Wystąpił także efekt inhibicji enzymów degradujących białka fibrylarne skóry oraz działanie przeciwwolnorodnikowe. Zaobserwowano także stymulację prokolagenu 1 i lamininy stanowiącej główny składnik błony podstawnej w skórze.

 

SEPILIFT™ DPHP wykazuje wiele uzupełniających się właściwości zapewniając długotrwały efekt nawilżania, działanie przeciwzmarszczkowe, poprawę napięcia i elastyczności skóry, działanie przeciwwolnorodnikowe i stymulację naturalnych procesów przeciwstarzeniowych.

 

Warto skorzystać z tych właściwości stosując rozjaśniająco-odmładzające zabiegi i dermokosmetyki AGEMELAN HOLISTIC na skórę wokół oczu i ust. Zabiegi te wykonywane są PDT laserem niskoenergetycznym LLLT, urządzeniem Thermo lub sonoforezą.

 

CHANTARELLE esklep AGEMELAN HOLISTIC

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

Literatura
•    Guzman-Alonso, M. i Cortazar T.M. "Water content at different skin depths." Household and Personal Care Today 11 (2016).
•    Verdier‐Sévrain, Sylvie, and Frédéric Bonté. "Skin hydration: a review on its molecular mechanisms." Journal of cosmetic dermatology 6.2 (2007): 75-82.
•    Vorster, Abby. "The magical ingredients: anti-ageing." South African Pharmaceutical and Cosmetic Review 40.8 (2013): 22-25.

 

 

Chantarelle Kosmetyki Antybakteryjne 20 04.2020 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right