SEBUMELAN HOLISTIC - program normalizująco-rozjaśniający

Sebumelan Holistic to program normalizujący-rozjaśniająco o pH 4,5, przeznaczony dla skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej; do redukcji przebarwień pozapalnych i blizn.

 

CHANTARELLE SEBUMELAN s

 

NADMIAR SEBUM A PRZEBARWIENIA

 

Zakłócony proces wydzielania sebum to główny problem skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej. Przy tych rodzajach skóry często występują stany zapalne, rozszerzone pory, zaskórniki. Skóra taka jest słabiej ukrwiona, o szarym kolorze, a często przesuszona. Szybko reaguje na stres, wahania gospodarki hormonalnej i zmiany diety. Problemy z nadmiarem sebum wywołują powstanie komórek zapalnych, które wzmagają wytwarzanie komórek melanocytowych i zwiększenie pigmentacji pozapalnej. Zapalenie naskórka stymuluje melanocyty do zwiększenia syntezy melaniny i przeniesienia pigmentu do otaczających keratynocytów (melanoza naskórka). Jeśli warstwa podstawna zostanie uszkodzona, pigment melaniny zostaje uwolniony, a następnie uwięziony przez makrofagi w skórze brodawkowatej (melanoza skórna lub nietrzymanie pigmentu). Skutkiem są przebarwienia, plamy pigmentacyjne i nierówny koloryt skóry.

 

SEBUMELAN HOLISTIC to holistyczny program dla odzyskania skóry oczyszczonej, wzmocnionej i rozjaśnionej bez przebarwień pozapalnych i blizn. To program oparty na nowoczesnych składnikach aktywnych ukierunkowanych na działanie przeciwzapalne, regulujące sebum, odmładzające i rozjaśniające, takich jak: kwasy Omega 3-6-9 zamknięte w specjalnym nośniku lipidowym o wysokiej przenikalności, biomimetyczny peptyd najnowszej trzeciej generacji klasy farmaceutycznej, system Nisinoxid® oraz witamina C ze śliwki kakadu i kwas cytrynowy.

 

Niższe pH 4,5 wszystkich preparatów wzmacnia barierę ochronną skóry przed patogenami i uszkodzeniami. Program ma także intensywne działanie odmładzające poprzez regenerację kolagenu i struktury skóry oraz detoksykację komórkową poprzez stymulację enzymatyczną aktywności sirtuin. Pogorszenie tych parametrów skóry wymienia się jako czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień.

 

SEBUMELAN MULTI grafika produkty WWW


 

EFEKTY DZIAŁANIA 10w1

REDUKCJA POZAPALNYCH ZMIAN PIGMENTACYJNYCH,REGULACJA MELANOGENEZY
poprzez złuszczanie peelingami enzymatycznymi, ziranistymi i kwasami

REGULACJA WYDZIELANIA SEBUM,
redukcja porów i objawów stanów zapalnych

DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE, ANTYBAKTERYJNE
- potwierdzona badaniami skuteczność przeciw bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym, pleśniom i grzybom

WZMOCNIENIE FUNKCJI BARIERY SKÓRNEJ
– poprawa integralności

STYMULACJA ENZYMATYCZNEJ AKTYWNOŚCI SIRTUIN
i oczyszczania komórkowego - detoksykacja

ODNOWA KOLAGENU I STRUKTURY SKÓRY,
które wpływają na tworzenie melaniny i wywołują hiperpigmentację na skutek różnych uszkodzeń

NAPRAWA I UTRZYMANIE RÓWNOWAGI WODNO-LIPIDOWEJ

DETOKSYKACJA, ODNOWA I NAPRAWA
uszkodzeń na skutek działania * wolnych rodników, * smogu, * substancji chemicznych, * bakterii

pH 4,5 - LEKKO KWAŚNE pH PREPARATÓW
- przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej skóry, ochrona przed patogenami  

SILNE NAWILŻENIE
we wszystkich warstwach skóry

 

NIEINWAZYJNE METODY APLIKACJI

  • METODA FOTODYNAMICZNA LASER PDT/LED - R 650nm lub UV 420nm
  • METODA TERMICZNA THERMO do 42 st. C
  • SONOFOREZA

CHANTARELLE SEBUMELAN przed po

 

REDUKCJA ZMIAN PIGMENTACYJNYCH I WYRÓWNANIE KOLORYTU
TO HOLISTYCZNY EFEKT ZABIEGOWY SEBUMELAN HOLISTIC

 

CHANTARELLE SEBUMELAN p

 


 

SCHEMAT ZABIEGU

wszystkie preparaty mają pH 4,5
należy tonizować skórę po każdym użyciu wody

1.    Demakijaż skóry wykonać preparatami SPECIAL AESTHETICS lub AGEMELAN.
2.    Oczyścić i odtłuścić skórę pianką SEBUMELAN, zmyć wodą i nałożyć tonik SEBUMELAN.
3.    Zastosować peeling SEBUMELAN: enzymatyczny lub ziarnisty, następnie skórę stonizować.   
Peeling enzymatyczny można aplikować także metodą termiczną THERMO do 42° C lub sonoforezą.
4.    Wprowadzić PDT THERMO SEBUMELAN serum antybakteryjne pH 4,5  
Aplikacja: LASER PDT/LED R 650nm, UV 420nm, THERMO 42°C, sonoforeza, manulanie
5.    Nałożyć maskę SEBUMELAN na 15-20 minut. Można stosować pod maskę plastyczną. Ewentualny nadmiar usunąć chusteczką kosmetyczną. NIE ZMYWAĆ.
5.    Na zakończenie zabiegu zastosować SEBUMELAN krem na dzień SPF25 UVA/UVB.

Częstotliwość: zbieg całoroczny, 1 x na tydzień w serii 5 zabiegów
Czas zabiegów: do 60 min.

 


 

PREPARATY ZABIEGOWE & HOME CARE

Niższe pH 4,5 preparatów wzmacnia barierę ochronną skóry przed patogenami i uszkodzeniami.

 

Sebumelan Holistic Cleansing Foam pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC PIANKA OCZYSZCZAJĄCA pH 4,5, rozjaśniająco-rozjaśniająca, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Oczyszcza skórę, a jednocześnie redukuje i normalizuje poziom sebum. Zawiera przeciwzapalny peptyd Aquatide o właściwościach naprawczych i odmładzających, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid®, rozjaśniający przebarwienia kwas cytrynowy, ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających.
CD0126 / 200 ml  

 

Sebumelan Holistic Toner pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC TONIK pH 4,5, normalizująco-rozjaśniający, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Tonizuje i dba o utrzymanie właściwego pH dla wzmocnienia ochronnego działania bariery hydro-lipidowej przed bakteriami, uszkodzeniami UV i starzeniem. Zawiera przeciwzapalny peptyd Aquatide o właściwościach naprawczych i odmładzających, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid® oraz rozjaśniający przebarwienia kwas cytrynowy.
CP0226 / 500 ml
CD0226 / 200 ml

 

THERMO Sebumelan Holistic Citric Enzyme Peel pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
THERMO SEBUMELAN HOLISTIC PEELING ENZYMATYCZNY pH 4,5 Z KWASEM CYTRYNOWYM, normalizująco-rozjaśniający, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Redukuje poziom sebum, dokładnie oczyszcza skórę z martwych komórek naskórka i przygotowuje ją do penetracji substancji aktywnych. Zawiera rozjaśniający przebarwienia kwas cytrynowy, delikatnie złuszczające składniki naturalne, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid® oraz ekstrakt ze śliwki kakadu bogaty w witaminę C.
THERMO 42° / Sonoforeza
CP0420 / 200 ml

 

Sebumelan Holistic Citric Scrub Peel pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC PEELING ZIARNISTY pH 4,5 Z KWASEM CYTRYNOWYM, normalizująco-rozjaśniający, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Redukuje poziom sebum, dokładnie oczyszcza skórę z martwych komórek naskórka i przygotowuje skórę do penetracji substancji aktywnych. Zawiera rozjaśniający przebarwienia kwas cytrynowy, naturalne składniki złuszczające, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid® oraz ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających.
CP0421 / 200 ml

 

PDT THERMO Sebumelan Holistic Anti-Bacterial Serum pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
PDT THERMO SEBUMELAN HOLISTIC SERUM ANTYBAKTERYJNE pH 4,5, normalizująco-rozjaśniające, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym. Reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jednocześnie wzmacnia barierę naskórkową, odmładza skórę i silnie ją nawilża. Zawiera kapsułkowany kompleks Vecticell Omega, który reguluje poziom sebum i odbudowuje lipidy cementu międzykomórkowego, przeciwzapalny peptyd Aquatide o właściwościach naprawczych i odmładzających, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid®, nawilżający kwas hialuronowy, ekstrakt ze śliwki kakadu bogaty w witaminę C oraz ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających.
PDT LASER LLLT/ LED R 650nm, UV 420nm / THERMO 42°C / Sonoforeza
CP1895 / 30 ml

 

Sebumelan Holistic Mask pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC MASKA pH 4,5, normalizująco-rozjaśniająca i antybakteryjna, redukująca pory i zaskórniki, nawilżająca i regenerująca. Zawiera Vecticell Omega, który reguluje poziom sebum i odbudowuje lipidy cementu międzykomórkowego, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid®, nawilżający kwas hialuronowy, ekstrakt ze śliwki kakadu bogaty w witaminę C oraz kompleks witaminowy.
CDP0858 / 200 ml

 

Sebumelan Holistic Mattifyng Day Cream SPF25 UVA/UVB pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC MATUJĄCY KREM NA DZIEŃ SPF25 UVA/UVB pH 4,5, normalizujący-rozjaśniający, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym. Krem posiada właściwości przeciwbakteryjne, reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, a jednocześnie wzmacnia barierę naskórkową i odmładza skórę. Zawiera przeciwzapalny peptyd Aquatide o właściwościach naprawczych i odmładzających, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid®, ekstrakt ze śliwki kakadu bogaty w witaminę C, ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających. Filtry SPF25 UVA/UVB chronią przed uszkodzeniami słonecznymi UV.
CP1473 / 100 ml
CD1473 / 50 ml

 

Sebumelan Holistic Night Cream pH 4.5, Normalising Anti Acne Spot & Scars
SEBUMELAN HOLISTIC KREM NA NOC pH 4,5, normalizująco-rozjaśniający, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza pory, grudki, krosty i zaskórniki, a jednocześnie wzmacnia barierę naskórkową i odporność skóry na procesy oksydacji. Zawiera kapsułkowany kompleks Vecticell Omega, który reguluje poziom sebum i odbudowuje lipidy cementu międzykomórkowego, przeciwzapalny peptyd Aquatide o właściwościach naprawczych i odmładzających, system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid®, antyrodnikowy kompleks witaminowy, rozjaśniający przebarwienia kwas cytrynowy oraz ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających.
CD1474 / 50 ml

 

CHANTARELLE SEBUMELAN p

 


 

SKŁADNIKI AKTYWNE

 

Vecticell Omega – to kapsułkowy kompleks wyselekcjonowanych kwasów Omega 3-6-9: linolenowego, linolowego i oleinowego (EE Omega 3-6-9). Jego główne właściwości to: regulacja pracy gruczołów łojowych i wydzielania sebum, zwężenie i znaczne ograniczenie ilości porów, zmniejszenie objawów zmian trądzikowych, jak grudki, krosty i zaskórniki, łagodzenie podrażnień i redukcja rumienia, odbudowa lipidów cementu międzykomórkowego, wzmocnienie bariery naskórkowej i nawilżenie, wyciszenie procesu zapalnego wywołanego promieniowaniem UV, wzrost odporności wobec procesów oksydacji. Innowacyjny, kapsułkowany nośnik gwarantuje przenikanie substancji aktywnych od naskórka do głębokich warstw skóry właściwej.

 

Aquatide to biomimetyczny peptyd najnowszej generacji o wielofunkcyjnym działaniu. Intensywnie nawilża skórę i odbudowuje jej barierę ochronną. Usuwa z komórek zanieczyszczenia, które spowalniają metabolizm komórkowy, przyspieszają proces starzenia i wywołują dysfunkcje skóry, w tym przebarwienia. Chroni barierę hydro-lipidową przed uszkodzeniami na skutek stresu wewnętrznego (czyli spowolnionego metabolizmu komórkowego wraz z upływem czasu) i zewnętrznego (wolne rodniki, promieniowanie UV, smog - zanieczyszczenia środowiska PM 2,5 i PM 10, pyłki). Aktywuje sirtuiny SIRT 1 i białka detoksykujące, które stymulują oczyszczanie komórek z zanieczyszczeń. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo. Skutecznie odmładza, remodeluje połączenie skórno-naskórkowe, regeneruje składniki bariery jak ceramidy i NMF.

 

Nisinoxid® - system antybakteryjny i antyoksydacyjny opatentowany przez dział naukowo-badawczy CHANTARELLE. Posiada właściwości odmładzające i regenerujące oraz potwierdzoną badaniami skuteczność działania przeciw bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym, pleśniom i grzybom. Przeciwdziała agresywnym wolnym rodnikom i skutkom uszkodzeń, w tym przebarwieniom. Zawiera polipeptyd nizynę oraz kompleks lewulinianu sodu i soli sodowej kwasu anyżowego. To innowacyjny autorski aktywny układ konserwujący o właściwościach antyoksydacyjnych, odmładzających i regenerujących, opracowany w laboratoriach naukowych CHANTARELLE.

 

Superox-C™ - ekstrakt z australijskiej śliwki kakadu o bardzo wysokiej standaryzowanej zawartości stabilnej witaminy C, która jest odporna na wysoką temperaturę. Wzmaga syntezę transporterów witaminy C (SVCT-1) wpływając na efektywniejszy transport witaminy do głębszych warstw skóry i powodując efektywniejsze jej wykorzystanie. Zwiększa antyoksydacyjną obronę komórek, aby lepiej chronić przed stresem oksydacyjnym. Stymuluje pro-kolagen I i syntezę kwasu hialuronowego. Wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, jest skuteczny w kuracjach antytrądzikowych.

 

Kompleks witaminowy VITAM z witaminami A, E, H, B₅ oraz ekstraktem z kasztanowca, olejami roślinnymi z róży rdzawej i kukurydzy, bogatymi w kwasy omega-3 i omega-6. Kompleks działa uszczelniająco na naczynia włosowate, przeciwutleniająco, nawilżająco i regenerująco.

 

Kwas cytrynowy jest kwasem owocowym i należy do grupy alfahydroksykwasów (AHA). Jego podstawowym działaniem jest złuszczanie i skuteczna poprawa parametrów skóry. Kwas cytrynowy stymuluje produkcję protokolagenu (podstawowej struktury kolagenu) oraz poprawia stan skóry właściwej i żywych warstw naskórka. Zwiększa jędrność skóry przez wzrost poziomu GAG (glikozaminoglikanów). Ma korzystny wpływ na kolagen naczyń krwionośnych - stają się one mniej kruche i bardziej elastyczne. Efektem peelingów z kwasem cytrynowym jest m.in.: normalizacja proliferacji (namnażania) keratynocytów, głębokie oczyszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek i delikatnych bruzd, redukcja przebarwień i rozjaśnienie skóry oraz jej regeneracja i odbudowa.

 

Kwas hialuronowy - o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa, dzięki czemu wnika na różne poziomy skóry, nawilżając ją dogłębnie i tworząc warstwę okluzyjną. Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy wspomaga naturalne nawilżenie w głębszych warstwach naskórka, zapobiega szorstkości i szybko uzupełnia poziom wewnętrznego nawilżenia. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy ukierunkowany jest na natychmiastową odbudowę warstwy bariery skóry i przywrócenie naturalnego nawilżenia.

 

Ekstrakt z owoców dzikiej róży (Rosa Canina) o działaniu antyoksydacyjnym, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, łagodzi skutki poparzeń słonecznych. Przyspiesza gojenie uszkodzeń naskórka dzięki działaniu przeciwzapalnemu i ściągającemu. Wzmacnia włókna kolagenu i elastyny, powodując wzrost jędrności i elastyczności skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek.

 

Olej Avocado - regenerujący olej z awokado o bardzo wysokiej zawartości triglicerydów i naturalnych witamin A i E. Dzięki właściwościom łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym oraz szybkiej penetracji bez pozostawiania lepkiej warstewki - jest skuteczny w kuracji odmładzającej i zapobiega podrażnieniom skóry.

 

Masło Shea – (inna nazwa masło karite) otrzymywane z nasion drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz składniki chroniące skórę przed promieniowaniem UVB. Tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza nie pozostawiając uczucia tłustości. Działa ochronnie na cement międzykomórkowy, nawilża i regeneruje skórę. Zwiększa spoistość komórek naskórka, zmiękcza i poprawia elastyczność i koloryt.

 

Witamina E (octan tokoferylu) - zwana „witaminą młodości” dodaje witalności, ochrania witaminy A i C przed nadmiernym utlenianiem. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiega silnemu utlenianiu lipidów w skórze. Przeciwdziała uwalnianiu się wolnych rodników, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

 

Keratopeel - łagodny enzymatyczny peeling, który przyspiesza naturalny proces złuszczania komórek naskórka. Regularne złuszczanie przywraca fizjologiczną równowagę skóry, zapewniając młodość, blask i miękkość. Jest naturalnym składnikiem aktywnym z białka keratynazy pochodzenia biotechnologicznego. Jest alternatywą dla tradycyjnego peelingu chemicznego z kwasami AHA, dlatego też przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry, w tym do skóry wrażliwej i delikatnej.

 

Orangebrasion - naturalny składnik złuszczający wytwarzany ze słodkich skórek pomarańczy. Jest biodegradowalny i nie zawiera GMO.

 

Proszek szafirowy - ma właściwości pilingujące skórę przez powierzchniowe ścieranie martwych komórek naskórka. Dokładnie oczyszcza i niweluje rozszerzone pory, wygładza strukturę i ujednolica koloryt. Mikrokryształki szafiru redukują drobne zmarszczki, ujędrniają skórę oraz pobudzają procesy regeneracji i odbudowy.

 

Bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm) - autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach CHANTARELLE, pochodzenia roślinnego są dedykowane do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED: R 650nm - energetyzacja i regeneracja lub UV 420nm - regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.
Filtry UVA/UVB - wysokie fotostabilne filtry mineralne i chemiczne chroniące przed promieniowaniem UVA/UVB.

 

Chantarelle Black Week 11.2020 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right