IDEAL PURE - ekspert urody dla skóry tłustej

IDEAL PURE to dermokuracja regulująca wydzielanie sebum, nawilżająca i antybakteryjna z kwasem salicylowym BHA i oryginalnymi składnikami sebo-regulującymi. Poprawia kondycję skóry tłustej, łojotokowej, skłonnej do trądziku pospolitego, także trądziku dorosłych, grudkowo-krostkowego, z objawami zmian zapalnych.

 

IDEAL PURE linia do pielegnacji domowej 

SKÓRA TŁUSTA

Główny problem skóry tłustej (inaczej określanej jako skóra łojotokowa, skóra z łojotokiem) - to nadmierne wydzielanie sebum związane ze zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych w wyniku zachwianej regulacji hormonalnej. Najważniejsze hormony regulujące poziom wydzielania sebum to hormony płciowe: androgeny, estrogeny, progesteron i inne.

 

Typowe cechy skóry tłustej:
• zwiększona grubość,
• błyszczenie,
• widoczne ujścia gruczołów łojowych,
• zaskórniki,
• liczne objawy stanów zapalnych: krosty, grudki i zaczerwienienia, które są przejawem zmian trądzikowych,
• szaro-żółty koloryt,
• słabsze ukrwienie,
• nieestetyczny wygląd.

 

Dotąd uważano, że jako skóra gruba, znosi ona dobrze działanie czynników atmosferycznych takich jak: wiatr, mroźnie powietrze, słońce. Ostatnie badania pokazują również, że opalanie na słońcu i w solariach nasilają niekorzystne zmiany, a ujawniają się najczęściej w miesiącach powakacyjnych (od września do października). Jeszcze gorzej ten rodzaj skóry reaguje na negatywne bodźce wewnętrzne: stres, napięcia nerwowe, wahania gospodarki hormonalnej i zmianę diety. Jej niewątpliwą zaletą jest późniejsze starzenie, późniejsze powstawanie zmarszczek i mniejsza wrażliwość. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz pokrywający skórę utrudnia wyparowywanie z niej wody, chroni ją przed wysuszeniem i negatywnymi bodźcami zewnętrznymi.

Najsilniejsze objawy łojotoku i innych problemów skóry tłustej występują przy jej niewłaściwej pielęgnacji, np. stosowaniu drażniących kosmetyków zawierających alkohol. Skóra regularnie pozbawiana swojej naturalnej ochrony w postaci sebum, zaczyna reagować produkcją jeszcze większej ilości tłuszczu.

 

Największe problemy występujące na skórze tłustej:

Zaskórniki (comedones) to czopy łojowo-rogowe, które tworzą się z łoju wymieszanego z martwymi komórkami naskórka i zalegającego w kanalikach gruczołów łojowych. Zaskórniki mogą być czarne - otwarte (płytko położone, z czarnym punkcikiem na szczycie – taki kolor przybiera utleniony łój) lub białe - zamknięte (czopy położone niżej, pokryte naskórkiem, w kolorze białym lub cielistym).

Prosaki – bardzo drobne torbiele gruczołu łojowego o białym zabarwieniu, lekko wystające ponad powierzchnię skóry, występują pojedynczo lub w grupach, często w okolicach powiek.

Kaszaki – duże torbiele gruczołu łojowego (ok. 5-10 mm) o białawym zabarwieniu, wystają znacznie ponad skórę i można je usuwać wyłącznie chirurgicznie.

Trądzik pospolity (acne vulgaris) dotyczy głównie ludzi młodych w wieku 11-20 lat (ok 80%). Do jego przyczyn zaliczamy głównie: łojotok, zaburzone złuszczanie oraz nieprzyjazną florę bakteryjną. O trądziku pospolitym mówimy, gdy zaskórniki przekształcają się w krosty, a dodatkowo pojawia się stan zapalny. Mieszanina tłuszczu i białka na skórze jest doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii chorobotwórczych, które namnażają się w zaskórnikach, rozkładają tłuszcz do postaci trójglicerydów i wolnych kwasów tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe po utlenieniu są bardzo drażniące dla skóry i wywołują objawy stanu zapalnego. Stan zapalny może natomiast pozostawić blizny, których usuniecie jest bardzo trudne.

Trądzik późny (acne tarda) - trądzik dorosłych, wieku dojrzałego - to nowa, wyodrębniona kategoria trądziku. Jest typowy dla osób po 30 roku życia, aktywnych, czynnych zawodowo, głównie kobiet. Zwiększony stres powoduje podwyższenie wydzielania androgenów stymulujących produkcję sebum i rozpoczęcie całego procesu typowego dla skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Uważa się, że przyczyną trądziku dorosłych jest także spadek nawilżenia skóry dotykający coraz większy odsetek populacji (czynniki wewnętrzne i zewnętrzne dieta, tryb życia, niewłaściwa pielęgnacja) oraz niszczenie (a nie regulacja) sebum niewłaściwą pielęgnacją - efekt: nieprawidłowe funkcje płaszcza hydrolipidowego, zaburzenia keratynizacji.

 

Zalecenia przy pielęgnacji skóry tłustej twarzy:
• oczyszczanie twarzy żelami antybakteryjnymi dedykowanymi cerze tłustej;
• nieużywanie do demakijażu wody z mydłem, które zawiera drażniące środki powierzchniowo-czynne;
• tonizacja skóry po demakijażu preparatem nie zawierającym agresywnych i wysuszających składników jak alkohol;
• aplikowanie kremów pielęgnacyjnych i specjalistycznych o przeznaczeniu dla cery tłustej;
• ochrona filtrami przed promieniowaniem UV i niekorzystanie z solarium;
• unikanie stresu, napięć nerwowych, odpowiednia dieta;
• przy nasileniu niekorzystnych objawów – wizyta u kosmetologa lub dermatologa.

 

PROGRAM IDEAL PURE

Kuracja IDEAL PURE koncentruje się na regulacji wydzielania sebum i odblokowaniu kanałów wydzielniczych - stopniowo i systematycznie zmniejsza wielkość porów, nie zamykając ujścia nagromadzonego w gruczołach łojowych sebum. Zamknięcie i wymuszone szybkie zwężenie porów jest niewskazane - doprowadza do nagromadzenia sebum, powstania środowiska korzystnego do rozwoju bakterii beztlenowych i zamiast poprawy - do pogorszenia stanu skóry. Jednak taka kuracja wymaga czasu, systematycznego stosowania preparatów oraz cierpliwego przestrzegania zasad obowiązujących dla tego typu skóry. Należy również przestrzegać diety i "rozsądnego" stylu życia.

Preparaty IDEAL PURE to bardzo bogata formuła aktywnych składników pochodzenia biotechnologicznego i naturalnego.

 

EFEKT IDEAL PURE

• regulacja wydzielania sebum (bez naruszania naturalnej flory bakteryjnej) poprzez hamowanie produkcji enzymu 5α-reduktazy stymulującego aktywność gruczołów łojowych;
• odblokowanie kanałów łojowych, redukcja zaskórników i systematyczne zwężanie rozszerzonych porów – odpowiednio do zmniejszającej się produkcji sebum;
• zwiększenie nawodnienia skóry i regulacja procesów rogowacenia;
• działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne;
• złagodzenie podrażnień i objawów zmian zapalnych;
• redukcja obrzęków.

 

Przeciwwskazania do stosowania preparatów
Uzależnienie od opalania, wirusowe zapalenie skóry, aktywna opryszczka, ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas salicylowy, w trakcie leczenia sterydami i retinoidami oraz po leczeniu - wymagana co najmniej półroczna przerwa. Więcej informacji: na etykiecie lub w ulotce produktu.

 

SKŁADNIKI AKTYWNE

PUREVRIN – zawiera kwas oleanolowy regulujący proces wydzielania sebum oraz ekstrakt z drzewa afrykańskiego Enanta chlorantha odpowiedzialny za gospodarkę sebocytów.

TRIKENOL™ – zestaw składników pochodzenia naturalnego ograniczający nadprodukcję sebum. Zawiera koncentrat Manuka o działaniu przeciwbakteryjnym, ekstrakt z wierzby o działaniu keratolitycznym, nawilżającym i przeciwzapalnym wzbogacony o kwas salicylowy o właściwościach keratolicznych i przeciwgrzybiczych. Kompleks redukuje produkcję sebum, łagodzi podrażnienia, odblokowuje kanały łojowe, nadzoruje florę bakteryjną wywołującą trądzik.

RAMISEB –  zawiera ekstrakt ze stulisza lekarskiego, który redukuje obrzęki, poprawia koloryt skóry i pobudza krążenie krwi i limfy w skórze oraz sól cynkową kwasu L-PCA - hamującą aktywność gruczołów łojowych, nie powodując nadmiernego wysuszania i łuszczenia się naskórka.

KWAS SALICYLOWY – kwas z grupy BHA, antybakteryjny i przeciwzapalny, udrażnia kanały łojowe, zaczopowane przez nieodprowadzone sebum z powodu nieprawidłowego, nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych. Reguluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa warstwy martwych zrogowaciałych komórek naskórka. Nie ma właściwości wysuszających, dzięki czemu skutecznie oczyszcza także partie skóry suchej, zanieczyszczone z licznymi zaskórnikami.

GLUKONOLAKTON – kwas z grupy PHA, jest ważnym elementem odżywczym w procesie odnowy komórki i naturalnym antyoksydantem skutecznie zwalczającym wolne rodniki oraz wzmacniającym mechanizmy naprawcze skóry przed skutkami promieniowania ultrafioletowego i zanieczyszczeniami środowiska. Obniża ryzyko poparzenia słonecznego. Jest substancją silnie nawilżającą, pomagającą utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry. Nie posiada właściwości drażniących, dlatego może być stosowany na skórę bardzo wrażliwą.

ESTRY KWASU MLEKOWEGO I SALICYLOWEGO – mają działanie keratoliczne i nawilżające, zmniejszają wydzielanie sebum, redukują ilość zaskórników i łagodzą zaczerwienienia, wypłycają zmarszczki i bruzdy oraz wygładzają i poprawiają elastyczność skóry.

BIOCALMIN – biopolimerowy składnik o działaniu nawilżającym, regenerującym i łagodzącym objawy podrażnień i zaczerwienień, także po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV oraz po działaniu innych agresywnych czynników.

W preparatach IDEAL PURE wykorzystano także kompleks ekstraktów roślinnych, który zawiera: RUMIANEK RZYMSKI, ŁOPIAN WIĘKSZY, SZAŁWIA LEKARSKA, CYTRYNA, BLUSZCZ, MYDLNICA LEKARSKA, NAGIETEK, LIPA, CHABER BŁAWATEK.

 

PREPARATY DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ >

 

Chantarelle Dzien Kobiet 03.2021 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right