FERULASHI - dermokuracja dla skóry wrażliwej

FERULASHI  to odmładzająca dermoestetyka bariery lipidowej z kwasem szikimowym i ferulowym oraz formułami lipido-twórczymi i łagodząco-kojącymi. Przeznaczona dla skóry wrażliwej, reaktywnej, suchej, z objawami AZS i alergii. 

 

FERULASHI linia pielegnacja domowa

 

 

baner UE mazowsze

 

SKÓRA WRAŻLIWA

Skóra wrażliwa jest jedną z bardziej problematycznych i delikatnych. Cechuje ją przede wszystkim zwiększona reaktywność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, m.in. zanieczyszczenie środowiska, gwałtowne zmiany temperatury otoczenia, nadmierne słońce, mróz czy silny wiatr. Objawy wrażliwości występują także po zetknięciu z czynnikami drażniącymi zawartymi w źle dobranych kosmetykach, żywności lub w składzie materiałów ubrań. Skóra wrażliwa reaguje wówczas suchością, podrażnieniem, pieczeniem, poczuciem ściągnięcia i świądu. Ten rodzaj skóry może być uwarunkowany genetycznie lub wykształcić się z czasem w skutek działania agresywnych czynników w otoczeniu. Najczęściej jest powiązana z cerą suchą, dojrzałą lub naczynkową.

Wyjątkowo wrażliwa jest skóra z atopowym zapaleniem skóry (AZS) - często uwarunkowanym genetycznie z nadwrażliwością na liczne alergeny i z defektem bariery naskórkowej. Oprócz nadmiernej suchości, dla skory z AZS charakterystyczne są zmiany rumieniowe, złuszczające i silny świąd.

 

Cechy skóry wrażliwej:
•    zaburzony mechanizm nawilżania i suchość skóry;
•    brak lub obniżenie wydzielania sebum (deficyt lipidów);
•    skóra szorstka z zaburzonym złuszczaniem naskórka;
•    uczucie ściągnięcia, pieczenia i świądu;
•    objawy zaczerwienień, podrażnień;
•    wypryski alergiczne, grudki.

 

Czynniki wpływające na wrażliwość skóry:
•    obciążenie genetyczne wpływające na słabą barierę ochronną skóry,
•    skłonność do alergii, nadwrażliwość na alergeny zawarte w produktach żywnościowych, kosmetykach, materiałach odzieży, biżuterii,
•    zanieczyszczone środowisko naturalne,
•    nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków nieodpowiednich dla skóry wrażliwej,
•    źle dobrane, zbyt intensywne kuracje estetyczne i medyczne,
•    nadmierna ilość promieniowania słonecznego UV i sztucznego, m.in. solaria,
•    długookresowe przebywanie w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach,
•    długotrwały stres, zbyt mała ilość czasu na sen, odpoczynek,
•    nieprawidłowa dieta, używki, brak ruchu na świeżym powietrzu,
•    starzenie się wiekowe i hormonalne.

 

Zalecenia przy pielęgnacji skóry wrażliwej:

•    Systematyczne stosowanie łagodnych, sprawdzonych preparatów kosmetycznych odpowiednich dla skóry wrażliwej bez czynników drażniących, sztucznych barwników i substancji zapachowych.
•    Demakijaż twarzy, szyi i dekoltu odpowiednio dobranym mleczkiem lub śmietanką.
•    Tonizowanie twarzy odpowiednio dobranym tonikiem lub płynem micelarnym.
•    Unikanie oczyszczania preparatami z mydłem i alkoholem oraz detergentów silnie się pieniących.
•    Unikanie opalania na słońcu i w solariach, wizyt w saunie.
•    Wysoka ochrona przeciwsłoneczna UVA/UVB i stosowanie filtrów mineralnych (np. tlenek tytanu lub cynku), które odbijają promieniowanie UV, a nie pochłaniają ich.
•    Po kąpieli w morzu, basenie zalecane jest dokładne umycie, opłukanie i osuszenie ciała oraz nałożenie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego.
•    Ochrona skóry specjalnymi preparatami przed mrozem i silnym wiatrem.
•    Unikanie częstych i nagłych zmian temperatury otoczenia: gorące pomieszczenie / mroźne powietrze.
•    Unikanie długiego przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych.
•    Przy złuszczaniu zastąpienie peelingów typu scrub delikatnymi preparatami enzymatycznymi.
•    Polecane zabiegi w salonie kosmetycznym: odbudowujące barierę hydrolipidową, nawilżające, regenerujące i łagodzące.
•    Unikanie stresu, właściwie skomponowana dieta, ruch na świeżym powietrzu.

 

Stosowanie źle dobranych preparatów kosmetycznych może być przyczyna wystąpienia podrażnienia i objawów alergii. Najczęściej czynnikami drażniącymi są składniki mydeł, detergentów, środków do depilacji, zaś w formułach kremów i koncentratów mogą to być konserwanty, substancje zapachowe i bazowe, substancje powierzchniowo czynne i emulgatory. Także składniki aktywne mogą przyczynić się do podrażnienia lub reakcji alergicznej, np. niektóre olejki eteryczne lub ekstrakty roślinne.

 

PROGRAM FERULASHI

Linia pielęgnacyjna FERULASHI jest odpowiedzią na potrzeby coraz większej liczby osób ze skórą wrażliwą, bardzo suchą, z objawami AZS i skłonną do alergii. Preparaty przeznaczone są do pielęgnacji skóry z objawami suchości na skutek nieszczelnej bariery lipidowej, objawami zaczerwienień i podrażnień, uczucia ściągnięcia, pieczenia i świądu. Polecane są również przy suchości towarzyszącej chronologicznemu i hormonalnemu starzeniu się skóry oraz przy niszczącym działaniu wolnych rodników. Objawy te są cechą wspólną wielu rodzajów skór trudnych, takich jak skóra wrażliwa, dojrzała, atopowa, skłonna do alergii, reaktywna, jak też po inwazyjnych kuracjach estetycznych i medycznych.

FERULASHI to innowacyjny, odmładzający program, który w sposób kompleksowy regeneruje strefę lipidową. Spektakularne efekty działania zawdzięcza nowatorskiemu połączeniu kwasów ferulowego i szikimowego oraz bogatej kompozycji składników lipidotwórczych, nawadniających, antyoksydacyjnych i łagodząco-kojących. Preparaty FERULASHI są skonstruowane na bazie specjalnych emolientów, których unikalne połączenie daje strukturę ciekłokrystaliczną odpowiadającą fizjologicznie strukturze skóry – doskonale nawadniają i uzupełniają lipidy w układzie warstwowym (ciekłokrystalicznym) nie dając odczucia “tłustości”. Preparaty są testowane dermatologicznie, nieperfumowane, nie zawierają parabenów, detergentów, w tym mydeł. Kremy pielęgnacji dziennej zawierają wyłącznie filtr mineralny.

Efekty działania dermokuracji FERULASHI są spektakularne: skóra jest aksamitnie wygładzona, nawodniona, z rozświetlonym kolorytem, z wygładzonymi zmarszczkami, o miękkiej delikatniejszej teksturze. Objawy podrażnień i szorstkości są w sposób widoczny zredukowane. Skóra jest lepiej zabezpieczona przed szkodliwym wpływem czynników agresywnych, a zwłaszcza przed szkodliwym promieniowaniem UV. Układ składników aktywnych ukierunkowany jest na maksymalne nawodnienie skóry i na zwiększenie funkcjonalności bariery ochronnej skóry.

Preparaty przeznaczone są wyłącznie do użytku zewnętrznego, należy zaprzestać ich stosowania w przypadku stwierdzenia nadmiernego zaczerwienienia lub innej reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników preparatów.

 

EFEKT FERULASHI
•    suplementacja lipidowa i regulacja metabolizmu lipidów;
•    rekonstrukcja bariery i stymulacja regeneracji skóry;
•    silne wielowymiarowe nawodnienie;
•    regulacja keratynizacji naskórka;
•    odmłodzenie i wygładzenie skóry;
•    stymulacja syntezy kolagenu i elastyny;
•    komfort ulgi, ukojenia i uspokojenia;
•    zwiększenie tolerancji skóry na niekorzystne czynniki drażniące;
•    antyoksydacja – neutralizacja wolnych rodników i redukcja uszkodzeń;
•    działanie przeciwzapalne i fotoprotekcyjnie.

 


SKŁADNIKI AKTYWNE

KWAS SZIKIMOWY z anyżku gwiaździstego (Illicium verum) jest prekursorem wielu alkaloidów, aminokwasów i flawonoidów. Ma właściwości złuszczające bez działania drażniącego. Zwiększa nawilżenie, redukuje przeznaskórkową utratę wody TEWL (Transepidermal Water Loss). Ma także właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Może być stosowany przez cały rok z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną.

KWAS FERULOWY - silny antyoksydant, występujący w naturze w ziarnach zbóż takich jak ryż, kukurydza, pszenica i żyto. Niweluje wolne rodniki, które powodują uszkodzenia komórek i przyspieszone starzenie się skóry, odwodnienie i powstawanie zmarszczek. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża. Działa przeciwzapalne. Wzmacnia naturalną ochronę przed promieniowaniem UV, posiada zdolność absorbowania promieniowania w pełnym zakresie UVA i UVB, aż do wysokiego ultrafioletu 450nm. Może być stosowany przez cały rok z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną.

HYDRAQUENCH IQ – innowacyjna, silnie nawilżająca substancja aktywna optymalizująca stopień nawodnienia naskórka poprzez podwójny mechanizm działania: tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry inteligentnie reagującą na temperaturę i wilgotność otoczenia, a jednocześnie reguluje proces utraty wody i wzmacnia funkcje barierę ochronną skóry. Zwiększa ochronę przed skutkami agresywnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, stosowanie mydeł czy detergentów. Można go stosować nawet przy bardzo dużych mrozach i przy bardzo wysokiej temperaturze.

CERAMIGEN - zaawansowany technologicznie koncentrat ceramidów, cholesterolu i kwasu behenowego oraz cząstek komunikacji międzykomórkowej – Sphingokine®. Redukuje oznaki suchej, łuszczącej się skóry. Działa nawilżająco i regenerująco, odbudowuje funkcje barierowe skóry, pobudza naturalne systemy jej nawilżania, usprawnia mechanizmy transportu wody. Dostarcza skórze wszystkich składników niezbędnych do odtworzenia przestrzennej struktury lipidów, co ułatwia ich właściwe wbudowywanie się w warstwę rogową.

SKINCERAM - wielofunkcyjny składnik emoliencyjny i regenerujący strukturę lipidów naskórka. Uszczelnia uszkodzone struktury ceramidów, zwiększa zdolności barierowe skóry i tym samym poprawia jej nawilżenie. Skóra jest widocznie wygładzona, elastyczna, o poprawionej teksturze, z odczuciem nawilżenia i świeżości.

SENSOREN - składnik wielofunkcyjny, błyskawicznie łagodzący objawy zaczerwienienia (5 minut od aplikacji), przyspieszający regenerację bariery hydro-lipidowej. Daje efekt natychmiastowego nawilżenia i chroni przed przeznaskórkową utratą wody. Długoterminowo poprawia elastyczność i funkcje barierowe skóry dając unikalne jedwabiste odczucie jej wygładzenia.

ASENSYL - tetrapeptyd zwiększający próg tolerancji skóry nadmiernie reagującej na bodźce, kojący, redukujący odczucie bólu i dyskomfortu poprzez zmniejszenie stymulacji nerwowej i reaktywności skóry na różne rodzaje nadmiernego pobudzenia.

IMMUNO-BSASM - bogaty wieloskładnikowy kompleks ekstraktów roślinnych. Redukuje objawy podrażnień i zaczerwienień. Ma działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne i immunostymulujące. Zawiera ekstrakty z rumianku, wąkroty azjatyckiej, lukrecji, zielonej herbaty, rozmarynu, tarczycy bajkalskiej i rdestu japońskiego.

BIOCALMIN - biopolimerowy składnik o działaniu nawilżającym, regenerującym i łagodzącym objawy podrażnień i zaczerwienień, także po nadmiernej ekspozycji na promienie UV i działaniu innych agresywnych czynników.

HYDRAXIL - substancja czynna o działaniu silnie nawilżającym. Zwiększa rezerwy wody i jednocześnie zmniejsza przeznaskórkową utratę wody poprzez aktywizację syntezy ceramidów i odbudowę warstwy lipidowej. Skóra jest widocznie nawilżona i wygładzona, wzmocniona i bardziej odporna na czynniki agresywne.

WIELKOCZĄSTECZKOWY KWAS HIALURONOWY 1MDa - tworzy film ochronny, zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody, chroni skórę przed wysuszeniem i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Daje natychmiastowe poczucie właściwego napięcia i sprężystości skóry. Wzmacnia sieć włókien kolagenowych i elastynowych, wypłyca zmarszczki.

LACTIN - bogaty w substancje odtwarzające budowę NMF (naturalne składniki nawilżające), utrzymujące nawilżenie w skórze i chroniące przed jego utratą. Składnik poprawia zdolność warstwy rogowej skóry do absorpcji składników nawilżających, uzupełnia niedobory NMF, które są łatwo "wymywalne" podczas oczyszczania skóry środkami myjącymi. Zawiera sól sodową kwasu mlekowego i kwasu PCA oraz glicynę, mocznik i niacynamid

BIOSENSIT - wygładzający i przeciwbakteryjny kompleks ekstraktów z zielonej herbaty, quinoa i lukrecji.
•    Zielona herbata - ekstrakt o własnościach przeciwrodnikowych, chroniących skórę przed promieniowaniem słonecznym, ściągających, przeciwbakteryjnych i tonizujących.
•    Quinoa - ekstrakt o doskonałych własnościach wygładzających i zmiękczających. Wysoka zawartość aminokwasów, cukrów i kwasów tłuszczowych daje efekt nawilżający i regenerujący.
•    Lukrecja - ekstrakt o właściwościach łagodzących, uspokajających i przeciwbakteryjnych, także rozjaśniających koloryt skóry.

EMOLIAND QS - koncentrat saponin pozyskiwany z naturalnej ekstrakcji z andyjskiego drzewa Quillaja Saponaria. Doskonale oczyszczający, o właściwościach łagodzących, wygładzających i nawilżających.

CURCUMA LONGA - ekstrakt z kurkuminy o silnym działaniu antyoksydacyjnym, neutralizującym wolne rodniki. Ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, przez wzmocnienie ochronę przeciwsłonecznej.

MASŁO SHEA - regenerujące, nawilżające i wygładzające. Zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E, F oraz składniki chroniące skórę przed promieniami UV.

DWUTLENEK TYTANU TiO2 – naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny o działaniu ochronnym, kryjącym i rozjaśniającym. Nie zatyka porów skóry.

 

 PREPARATY DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ >

Chantarelle Golden Summer 07.2020 bd

 

Facebook
YouTube
instagram right