ESTRINI 50+ fundamenty młodości skóry kobiet dojrzałych

ESTRINI 50+ to kompleksowe odmłodzenie przez odbudowę rzeźby i struktury skóry, zagęszczenie włókien kolagenowych, redukcję głębokich zmarszczek, wzmocnienie spójności naskórka i skóry właściwej. Formuła z peptydami niskocząsteczkowymi Matrixin 6 i Synpept, unikalnymi kompleksami fitoestrogenów i zaawansowanymi składnikami anti-ageing, jak wyciąg z grzyba chińskiego Poria Cocos, antyoksydacyjny Chromoderm i pozyskany z czerwonych alg Skinguard.

 

ESTRINI linia do pielegnacji domowej

 


SKÓRA DOJRZAŁA 50+

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem postępującym wraz z upływem czasu. Spada aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny tworzących proteoglikany, czyli szkielet podporowy skóry odpowiadający za własności skóry, jak: elastyczność i sprężystość oraz prawidłowe nawilżenie. Skutek tych zmian to suchość i wiotkość skóry, spadek jej gęstości, tworzenie się coraz bardziej widocznych i głębszych zmarszczek, postępująca kruchość naczyń krwionośnych, gorsze odżywienie i dotlenienie komórek. Koloryt skóry staje się nierównomierny, szary, z przebarwieniami. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych i potowych, czego efektem jest redukcja płaszcza lipidowego i zwiększona wrażliwość na agresywne czynniki zewnętrzne.

 

Typowe cechy skóry dojrzałej 50+:
•    suchość i wiotkość, spadek jej gęstości,
•    widoczne i głębokie zmarszczki,
•    kruchość naczyń krwionośnych,
•    gorsze odżywienie i dotlenienie komórek,
•    zwiększona wrażliwość na agresywne czynniki zewnętrzne,
•    nierównomierny, szary koloryt z przebarwieniami.

 

Menopauza i zmiany w skórze kobiet:
Jednym z fundamentalnych czynników wpływających na kondycję skóry kobiety jest układ hormonalny. Spadek aktywności hormonalnej około 45 roku życia i narastający niedobór hormonu o szczególnym znaczeniu dla kondycji skóry - estrogenu i całkowity jego brak około 55. roku życia, potęguje i przyspiesza naturalne objawy starzenia się skóry, często gwałtownie i wyraźnie zauważalnie. Granica między naskórkiem, a skórą ulega spłaszczeniu, dochodzi do atrofii naczyń krwionośnych, spada prędkość proliferacji i różnicowania komórek, ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, zachodzą zmiany w matrycy zewnątrzkomórkowej. Następuje degradacja kwasu hialuronowego i jego receptora (CD44), co prowadzi do zmniejszonej kohezji skórnej, odwodnienia i spadku elastyczności skóry; zmniejsza się synteza kolagenu, która w pierwszych 15 latach po okresie menopauzy spada średnio o 2,1% rocznie. Pogarsza się mikrokrążenie. Liczba naczyń włosowatych i krwionośnych się zmniejsza, a siatka kapilar zanika. Skóra staje się coraz bardziej cienka i wiotka, a naczynka są bardziej widoczne. Pogłębiają się procesy prowadzące do obniżenia gęstości skóry, odwodnienia i wystąpienia coraz liczniejszych, głębszych zmarszczek i bruzd.

 

Zalecenia przy pielęgnacji skóry dojrzałej 50+:
•    Demakijaż twarzy, szyi i dekoltu odpowiednio dobranym mleczkiem lub śmietanką.
•    Tonizowanie twarzy odpowiednio dobranym tonikiem lub płynem micelarnym.
•    Nie używanie do oczyszczania preparatów z mydłem i alkoholem.
•    Aplikacja odpowiednich kremów na dzień z ochroną UVA/UVB.
•    Bezwzględne unikanie opalania na słońcu i w solariach.
•    Aplikacja kremów odżywiająco-regenerujących na noc i koncentratów, najlepiej dobranych przez doświadczonego kosmetologa.
•    Aplikacja odpowiednich preparatów na skórę oczu, dłoni oraz ciała.
•    Regularne zabiegi w salonie kosmetycznym: odmładzające, nawilżające, ujędrniające, złuszczające, regenerujące lub liftingujące (poprawiające napięcie skóry).
•    Czas wolny na świeżym powietrzu, spacery lub uprawianie sportu odpowiedniego do stanu zdrowia i kondycji.
•    Unikanie stresu, używek typu papierosy, odpowiednio skomponowana dieta.


PROGRAM ESTRINI 50+

ESTRINI 50+ to odmładzający i przeciwzmarszczkowy program ukierunkowany na odbudowę rzeźby i struktury skóry kobiet dojrzałych i bardzo dojrzałych, inspirowany najnowszymi wynikami farmaceutycznych badań laboratoryjnych i klinicznych. Preparaty ESTRINI 50+ przeznaczone są dla kobiet 50+ w okresie post- i menopauzalnym, dla skóry z utratą elastyczności i gęstości oraz przyspieszoną destrukcją elastyny i kolagenu, suchej, wiotkiej, szarej. Linia dedykowana jest także dla kobiet, niezależnie od ich wieku, z problemami skóry o podłożu hormonalnym. ESTRINI 50+ dostarcza intensywnie działających fundamentów młodości dla skóry wymagającej "zagęszczenia", wzmacniającego przemodelowania struktury elastycznych włókien podporowych, zredukowania głębokich zmarszczek strukturalnych, przywrócenia nawilżenia i elastyczności oraz promiennego kolorytu.

Program ESTRINI 50+ bazuje na bardzo aktywnych składnikach czynnych, ukierunkowanych na redukcję i zahamowanie objawów starzenia się skóry, spotęgowanych niedoborem estrogenów i zaburzeniami hormonalnymi:
•    zaawansowane formuły kompleksów fitoestrogenów o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi;
•    nowoczesne, działające kierunkowo silne peptydy niskocząsteczkowe;
•    antyoksydanty - uzupełniające niedobór estrogenów i składników budulcowych w skórze

Fitoestrogeny pełnią szczególną rolę w opóźnianiu procesów starzenia skóry uzupełniają niedobór/brak estrogenu wypełniając jego funkcje dla utrzymania jak najlepszych parametrów kondycji skóry. Podobnie jak estrogeny, fitoestrogeny oddziaływają na receptory komórek skóry "naśladując" ich działanie przy uruchamianiu szlaków odpowiedzialnych za metabolizm czynników budulcowych. Mają też silne właściwości antyoksydacyjne oraz kojące i przeciwzapalne. Działają miejscowo na skórze. Nie powodują reakcji ubocznych, są bezpieczne w stosowaniu.

 

EFEKT ESTRINI 50+
•    wzmocnienie i restruktura włókien kolagenowych
•    efekt liftingujący połączenia skórno-naskórkowego
•    wygładzenie skóry - efekt “glamour”
•    redukcja głębokości i wolumenu zmarszczek
•    wypłycanie zmarszczek od wewnątrz
•    poprawa sprężystości i elastyczności
•    rozświetlenie kolorytu i poprawa mikrokrążenia
•    modelowanie konturu i poprawa witalności
•    poczucie doskonałego nawilżenia


SKŁADNIKI AKTYWNE

PHYTRODIAL – specyficzny układ fitoestrogenowy wspomagający równowagę hormonalną. W skład kompleksu wchodzą ekstrakty z 8 roślin: pluskwica groniasta, rdest japoński, izoflawony sojowe, dzięgiel chiński, czerwona koniczyna, granat, Kudzu, Kwao Krun. Kompleks ma potwierdzone działanie w badaniach klinicznych w ujędrnianiu skóry m.in. poprzez przywrócenie właściwej dynamiki przemian na szlakach enzymatycznych związanych z gospodarką hormonalną estrogenów - uzupełnia niedobór estrogenów w skórze, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia połączenie skórno-naskórkowe (DEJ), a w efekcie ujędrnia skórę, poprawia elastyczność, ukrwienie i koloryt.

MENOSKIN - wielofunkcyjna substancja aktywna zwalczająca niepożądane efekty ścieńczenia, zwiotczenia, odwodnienia i pomarszczenia skóry kobiet dojrzałych i w okresie post- i menopauzalnym. Pozyskiwana ze specjalnego gatunku grzyba chińskiego Poria Cocos stosowanego w tradycyjnej medycynie chińskiej.

SKINGUARD – polisacharydy pozyskiwane z czerwonej algi Porphyridium - bardzo silnego antyoksydantu chroniącego komórki skóry przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, działający foto- i immunoprotekcyjnie. Zmniejsza skłonność do podrażnień i jednocześnie redukuje zaczerwienienia będące ich wynikiem. Wypłyca zmarszczki redukując ich długość i głębokość, dając wyraźny efekt „glamour” widoczny już po 30 minutach.

MATRIXIN6 – innowacyjny bardzo silny przeciwzmarszczkowy peptyd niskocząsteczkowy. Poprawia podstawowe biomechaniczne parametry kondycji skóry: nawilżenie, gęstość, jędrność i elastyczność skóry, koloryt i owal twarzy. Wypełnia zmarszczki od wewnątrz, także na czole, przy oczach „kurze łapki”. Daje wyraźne efekty redukcji objawów starzenia, poprawia strukturę skóry, stymuluje syntezę włókien podporowych, kwasu hialuronowego, wzmacnia połączenie skórno-naskórkowego.

SYNPEPT – niskocząsteczkowy kompleks peptydowy (dipeptyd) o ukierunkowanym działaniu przeciwzmarszczkowym, wygładzającym, zwiększającym elastyczność skóry. Zwiększa spójność skóry przywracając jędrność i napięcie oraz wypłycając zmarszczki. Przywraca zdrowszy i promienny koloryt skóry.

CHROMODERM – niestandardowy składnik przeciwstarzeniowy zwalczający stres oksydacyjny, który jest główną przyczyną starzenia się chromoforów skóry i jej uszkodzeń (degradacja kolagenu, stany zapalne, brązowe przebarwienia). Hamuje degradację kolagenu, redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, sprężysta, z poprawionym konturem, bardziej wygładzona i świetlista.

OLEJEK SANDAŁOWY ALBUM Obok gwałtownego pogorszenia kondycji skóry u kobiet 50+, nasila się nadmierne pobudzenie, bezsenność, depresja, złe samopoczucie, brak akceptacji dla swojej kondycji, poczucie braku atrakcyjności. Szczególną rolę w preparatach ESTRINI 50+ pełni oryginalny olejek sandałowy z odmiany indyjskiej Album, ceniony już w starożytnym Egipcie, nieodłączny element medycyny ajurwedyjskiej. Pozyskiwany jest z rdzenia co najmniej czterdziestoletnich drzew sandałowych o dużej zawartości cennych olejków. Ma właściwości uspokajające, kojące i przeciwbakteryjne, działa antydepresyjnie i harmonizująco, łagodzi nadmierne pobudzenie.

Na fundamenty młodości składa się bowiem także pozytywny stosunek do życia, do siebie, do przyszłości – i polepszenie kondycji psychiczno-emocjonalnej.

 

PREPARATY DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ >

 

Chantarelle Dzien Kobiet 03.2021 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right