Dodatkowe informacje:

Składniki aktywne: alginat, puder ryżowy
Sposób użycia: 10 g proszku wymieszać z wodą do konsystencji gęstej śmietany. Natychmiast nakładać, chroniąc oczy. Po zżelowaniu zdjąć płat, a ewentualne pozostałości usunąć odpowiednio dobranym do typu skóry tonikiem.
UWAGA: Zaleca się ostrożność przy nakładaniu maski na oczy i okolice.

SPECIAL AESTHETICS algowa maska plastyczna MARCEPANOWY RYŻ - 840ml

Zaloguj się i dodaj swoją ocenę
350 g = 840 ml
CP1029
Szczegóły produktu

SPECIAL AESTHETICS
algowa maska plastyczna
Marcepanowy Ryż
Alginate Plastic Mask
Marzipan Rice Powder

 

Plastyczna maska algowa MARCEPANOWY RYŻ ze wskazaniem dla skóry wiotkiej, bez sprężystości. Maska jest bardzo wydajna (10g - na skórę twarzy) bardzo dobrze się przygotowuje (można dodać wody na każdym etapie przygotowania), nie spływa, ma naturalny zapach, można ją aplikować także na oczy i usta. Preparat profesjonalny w proszku - modelujący i okluzyjny.

 

 

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 

Alginat - podczas zabiegów kosmetycznych daje „efekt okluzji”, czyli tworzy „film” na skórze, jaki powoduje zmniejszenie TEWL (Transepidermal Water Loss – transepidermalna utrata wody). Maska otwiera także pory skóry i pomaga wniknąć zaaplikowanym wcześniej składnikom aktywnym. Alginat to substancja w postaci proszku, o wysokiej porowatości, uzyskana ze ściany komórki algi. Podczas zabiegu proszek mieszany jest z wodą o temperaturze poniżej 36 st. C. Zmieszany z cieplejszą wodą zbyt szybko zastygłby. Tworzy się zawiesina o konsystencji gęstej śmietany, która nakładana jest na twarz, szyję lub dekolt, biust. Po kilku minutach zawiesina tężeje, dzięki czemu można ją ściągnąć jako jeden „gumowy” płat.

 

Puder ryżowy pozyskiwany jest z tzw. ryżu siewnego (Oryza sativa) i pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Puder ryżowy był znany już w XVI w. i używany przez gejsze w celu zmatowienia i wygładzenia skóry. Pierwszy puder w kompakcie wykorzystujący puder ryżowy powstał w latach 50. XX w. Ma właściwości łagodzenie stanów zapalnych, utrzymuje wodę w naskórku, pochłania nadmiar sebum, ujednolica koloryt i matuje skórę, nadaje jej miękkość i delikatność.

 

Zastosowanie:
SPECIAL AESTHETICS algowa maska plastyczna MARCEPANOWY RYŻ. (350g=840ml)

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Chantarelle Regeneracja Po Zimie 02.2021 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right