Dodatkowe informacje:

Składniki aktywne: Chromoderm, ekstrakt z Kalawalla, EvenPept, ekstrakt z ostropestu, ekstrakt z czerwonego pieprzu
Sposób użycia: Zgodnie z procedurą zabiegu.
UWAGA: Nie stosować pod oczy i na błony śluzowe.
Aplikacja:

- PDT LASER LLLT - światło R / IR
- LED - światło R
- sonoforeza
- manualnie

PDT BLACK ESSENTIAL Serum Bielactwo Nabyte

30 ml
CP186030
Szczegóły produktu

PDT BLACK ESSENTIAL
Serum Bielactwo Nabyte
z ekstraktami ostropestu (silimarina) i pieprzu czerwonego
Vitiligo HYPOpigmentation

 

•    Redukcja dysproporcji w wybarwianiu się plam, wyrównanie kolorytu w wybarwianiu się skóry (ostro odgraniczonych plam, różnego kształtu i wielkości), pobudzenie działania wybiórczych enzymów dla szlaków produkcji melaniny.   
•    Bielactwo nabyte, hypopigmentacja.

 

MERCURIUS GEDANENSIS 2018 WYRÓŻNIENIE

MERCURIUS GEDANENSIS LOGO 2018 WWW BM

 

 

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 

Chromoderm - niestandardowy składnik przeciwstarzeniowy zwalczający stres oksydacyjny, który jest główną przyczyną starzenia się chromoforów skóry i jej uszkodzeń (degradacja kolagenu, stany zapalne, brązowe przebarwienia), hamuje degradację kolagenu, redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, sprężysta, z poprawionym konturem, bardziej wygładzona i świetlista. Badania prowadzone na grupie wiekowej kobiet 45-71 lat potwierdziły skuteczność oddziaływania składnika aktywnego na podstawowe chromofory skóry (kolagen, melaninę, hemoglobinę) w kierunku wyrównania kolorytu, poprzez poprawę jednorodności i świetlistości skóry. Dzięki swemu działaniu przeciwko stresowi oksydacyjnemu, w szczególności poprzez aktywowanie szlaku glutationu, wywiera korzystne działanie przeciwko starzeniu się chromoforów skóry.

 

Ekstrakt z Kalawalla (Polypodium Leucotomos), znane jest też pod nazwą Anapsos lub flebodium złociste. To gatunek paproci występujący w Ameryce Północnej i Południowej. Ekstrakt z kalawalii jest silnie immunostymulującym składnikiem aktywnym, skutecznym w bardzo szerokim spectrum działania: od redukcji typowych objawów zmian zapalnych jak lokalna czerwoność, łuszczenie się naskórka, szorstkość, świąd po działanie typowo stymulujące i regulujące ATP. Skuteczna jako naturalny immunomodulator w wielu terapiach – nawet w tak trudnych przypadkach jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry i dolegliwościach związanych z nadwrażliwością skóry na bodźce. Działa naprawczo na przebieg podstawowych procesów (szczególnie enzymatycznych) zachodzących w skórze przywracając jej homeostazę (równowagę). Nawilża i łagodzi podrażnienia. Ma też działanie antyoksydacyjne i fotoochronne. Najnowsze badania prowadzone nad tą rośliną ujawniły nową właściwość kalawalli – zdolność do wyrównywania kolorytu skóry poprzez wpływ na szlak melanocytów przywracając równowagę i szybkość wędrowania wybarwionych komórek ku powierzchni skóry.

 

EvenPept – jest to peptyd o sekwencji aminokwasów jak występujące naturalnie w skórze. Działa aktywnie na barwę skóry każdego typu, koncentrując swoje działanie na opatentowanych właściwościach: wpływa na zrównoważenie odcienia skóry przywracając/pozwalając uzyskać jej jednolitość kolorystyczną – jest skuteczny także w przypadku zmian pigmentacyjnych skór etnicznych, działa przeciwzapalnie i dzięki temu zmniejsza widoczność plam potrądzikowych, stabilizuje proces pigmentacji.   

 

Ekstrakt z ostropestu - standaryzowany na zawartość silimariny. Przeciwdziała objawom stanów zapalnych i alergicznym, ma właściwości antyutleniającym i wysoką zdolność wychwytywania wolnych rodników. Sylimaryna zmniejsza reakcje autoagresji immunologicznej. Zalecana jest ochronnie w przypadku narażenia na działanie toksycznych związków chemicznych, m.in. przy chorobach alergicznych.

 

Ekstraktu z czerwonego pieprzu (Capsicum Annum) - jako substancja o charakterze tłuszczowym zwiększa płynność bariery lipidowej naskórka, która dzięki temu staje się bardziej przepuszczalna dla składników aktywnych.

 

 

 

Zastosowanie:
PDT BLACK ESSENTIAL Serum Bielactwo Nabyte z ekstraktami ostropestu (silimarina) i pieprzu czerwonego. (30ml)

Chantarelle Kosmetyki Antybakteryjne 20 04.2020 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right