Dodatkowe informacje:

Składniki aktywne: Vecticell Omega, Aquatide, Nisinoxid®, Superox-C™, kwas hialuronowy, ekstrakt z dzikiej róży, witamina E, naturalne bio-chromofory
Sposób użycia: Wprowadzać metodą fotodynamiczną PDT LASER LLLT/ LED R 650nm, PDT UV 420nm, metodą termiczną THERMO do temperatury 42 st. C lub sonoforezą lub manualnie. Czas aplikacji – zgodnie ze schematem zabiegu i instrukcją urządzenia.
Aplikacja:

- LASER LLLT PDT - światło R 650nm / UV 420nm
- LED - światło R 650nm / UV 420nm
- THERMO urządzeniem generującym temperaturę do 42 st. C
- sonoforeza
- manualnie

PDT THERMO SEBUMELAN HOLISTIC serum antybakteryjne pH 4,5

Zaloguj się i dodaj swoją ocenę
30 ml
CP1895
Szczegóły produktu

PDT THERMO SEBUMELAN HOLISTIC
serum antybakteryjne pH 4,5
normalizująco-rozjaśniające
przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym
PDT THERMO Sebumelan Holistic Anti-Bacterial Serum pH 4.5
Normalising Anti Acne Spot & Scars

 

Normalizująco-rozjaśniające serum antybakteryjne pH 4,5 reguluje i redukuje wydzielanie sebum oraz niweluje przebarwienia i blizny potrądzikowe. Posiada właściwości przeciwzapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, a jednocześnie wzmacnia barierę naskórkową, odmładza skórę i silnie ją nawilża. Chroni przed stresem komórkowym i uszkodzeniami. Serum przeznaczone do skóry tłustej, mieszanej, łojotokowej z zaburzonym wydzielaniem sebum i z objawami trądziku pospolitego. Zawiera mocno skoncentrowane składniki o wysokiej skuteczności dla normalizacji, regeneracji i odmładzania skóry.

 

Preparat dedykowany jest do zabiegów PDT LASER LLLT, LED światłem czerwonym R 650nm i UV 420nm, a także do zabiegów THERMO urządzeniem generującym temperaturę do 42 st. C oraz do zabiegów sonoforezy.

 

Głównym składnikiem aktywnym serum jest kapsułkowany kompleks Vecticell Omega, który reguluje wydzielanie sebum i łagodzi podrażnienia, a jednocześnie odbudowuje lipidy cementu międzykomórkowego. Serum zawiera także opatentowany przez CHANTARELLE system antybakteryjny i antyoksydacyjny Nisinoxid® o właściwościach odmładzających i regenerujących o potwierdzonej badaniami skuteczności. Innowacyjny silnie nawilżający peptyd Aquatide ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i naprawcze dla bariery ochronnej skóry, usuwa z komórek zanieczyszczenia, aktywuje sirtuiny SIRT 1 i białka detoksykujące. Formułę aktywną uzupełniają: ekstrakt z australijskiej śliwki kakadu Superox-C™, który wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, działa przeciwtrądzikowo; ekstrakt z dzikiej róży o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i ujędrniających oraz silnie nawilżający kwas hialuronowy.

 

Niższe lekko kwaśne pH preparatu wzmacnia barierę ochronną skóry przed patogenami (szkodliwe bakterie, grzyby, pleśnie), stymuluje ochronę przeciwzapalną i gospodarkę enzymatyczną. Jest pierwszą ochroną przed bakteriami, skutkami promieniowania UV i zanieczyszczenia środowiska (suchość, uszkodzenia kolagenu, zmarszczki, przebarwienia). Holistyczne działanie normalizujące i rozjaśniające wzmacnia kondycję skóry oraz chroni przed uszkodzeniami różnego pochodzenia, które przyspieszają i pogłębiają niekorzystne objawy.

 

 

SKŁADNIKI AKTYWNE

 

Vecticell Omega – to kapsułkowy kompleks wyselekcjonowanych kwasów Omega 3-6-9: linolenowego, linolowego i oleinowego (EE Omega 3-6-9). Jego główne właściwości to: regulacja pracy gruczołów łojowych i wydzielania sebum, zwężenie i znaczne ograniczenie ilości porów, zmniejszenie objawów zmian trądzikowych, jak grudki, krosty i zaskórniki, łagodzenie podrażnień i redukcja rumienia, odbudowa lipidów cementu międzykomórkowego, wzmocnienie bariery naskórkowej i nawilżenie, wyciszenie procesu zapalnego wywołanego promieniowaniem UV, wzrost odporności wobec procesom oksydacji. Innowacyjny, kapsułkowany nośnik gwarantuje przenikanie substancji aktywnych od naskórka do głębokich warstw skóry właściwej.

 

Aquatide to biomimetyczny peptyd najnowszej generacji o wielofunkcyjnym działaniu. Intensywnie nawilża skórę i odbudowuje jej barierę ochronną. Usuwa z komórek zanieczyszczenia, które spowalniają metabolizm komórkowy, przyspieszają proces starzenia i wywołują dysfunkcje skóry, w tym przebarwienia. Chroni barierę hydro-lipidową przed uszkodzeniami na skutek stresu wewnętrznego (czyli spowolnionego metabolizmu komórkowego wraz z upływem czasu) i zewnętrznego (wolne rodniki, promieniowanie UV, smog - zanieczyszczenia środowiska PM 2,5 i PM 10, pyłki). Aktywuje sirtuiny SIRT 1 i białka detoksykujące, które stymulują oczyszczanie komórek z zanieczyszczeń. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo. Skutecznie odmładza, remodeluje połączenie skórno-naskórkowe, regeneruje składniki bariery jak ceramidy i NMF.

 

Nisinoxid® - system antybakteryjny i antyoksydacyjny opatentowany przez dział naukowo-badawczy CHANTARELLE. Posiada właściwości odmładzające i regenerujące oraz potwierdzoną badaniami skuteczność działania przeciw bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym, pleśniom i grzybom. Przeciwdziała agresywnym wolnym rodnikom i skutkom uszkodzeń, w tym przebarwieniom. Zawiera polipeptyd nizynę oraz kompleks lewulinianu sodu i soli sodowej kwasu anyżowego. To innowacyjny autorski aktywny układ konserwujący o właściwościach antyoksydacyjnych, odmładzających i regenerujących, opracowany w laboratoriach naukowych CHANTARELLE.

 

Superox-C™ - ekstrakt z australijskiej śliwki kakadu o bardzo wysokiej standaryzowanej zawartości stabilnej witaminy C, która jest odporna na wysoką temperaturę. Wzmaga syntezę transporterów witaminy C (SVCT-1) wpływając na efektywniejszy transport witaminy do głębszych warstw skóry i powodując efektywniejsze jej wykorzystanie. Zwiększa antyoksydacyjną obronę komórek, aby lepiej chronić przed stresem oksydacyjnym. Stymuluje pro-kolagen I i syntezę kwasu hialuronowego. Wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, jest skuteczny w kuracjach przeciwtrądzikowych.

 

Kwas hialuronowy - o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa, dzięki czemu wnika na różne poziomy skóry, nawilżając ją dogłębnie i tworząc warstwę okluzyjną. Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy wspomaga naturalne nawilżenie w głębszych warstwach naskórka, zapobiega szorstkości i szybko uzupełnia poziom wewnętrznego nawilżenia. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy ukierunkowany jest na natychmiastową odbudowę warstwy bariery skóry i przywrócenie naturalnego nawilżenia.

 

Ekstrakt z owoców dzikiej róży (Rosa Canina) o działaniu antyoksydacyjnym, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, łagodzi skutki poparzeń słonecznych. Przyspiesza gojenie uszkodzeń naskórka dzięki działaniu przeciwzapalnemu i ściągającemu. Wzmacnia włókna kolagenu i elastyny, powodując wzrost jędrności i elastyczności skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek.

 

Witamina E (octan tokoferylu) - zwana „witaminą młodości” dodaje witalności, ochrania witaminy A i C przed nadmiernym utlenianiem. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiega silnemu utlenianiu lipidów w skórze. Przeciwdziała uwalnianiu się wolnych rodników, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

 

Bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm) - autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach CHANTARELLE, pochodzenia roślinnego są dedykowane do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED: R 650nm - energetyzacja i regeneracja lub UV 420nm - regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.

 

Zastosowanie:
PDT THERMO SEBUMELAN HOLISTIC serum antybakteryjne pH 4,5, normalizująco-rozjaśniające, przeciw przebarwieniom i bliznom potrądzikowym (30ml)

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Chantarelle Wyprzedaz 01.2021 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right