7605cc6ca540d51a8ede3c1f0c027faf.jpg7605cc6ca540d51a8ede3c1f0c027faf.jpg
7605cc6ca540d51a8ede3c1f0c027faf.jpg7605cc6ca540d51a8ede3c1f0c027faf.jpg

Dodatkowe informacje:

Składniki aktywne: glukonolakton 17%, kwas salicylowy 3%
Sposób użycia: Preparat nanieść na oczyszczoną skórę omijając okolice oczu, pozostawić na 5 minut (skóra tłusta, łojotokowa) - do 10 minut (skóra tłusta, przesuszona). Skórę zmyć dokładnie wodą. Preparat zneutralizować tonikiem, wyłącznie z linii IDEAL PURE. Skórę osuszyć chusteczką kosmetyczną.
Przeciwwskazania: Uzależnienie od opalania, wirusowe zapalenie skóry, ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas salicylowy, w trakcie leczenia sterydami i retinoidami oraz po leczeniu - wymagana co najmniej półroczna przerwa.

IDEAL PURE formuła kwas salicylowy i glukonolaton 20% pH 3.5

Zaloguj się i dodaj swoją ocenę
100 ml
CP0410
Szczegóły produktu

IDEAL PURE
Formuła kwas BHA-PHA 20% pH 3,5
o działaniu złuszczającym,
udrażniającym, antybakteryjnym
PEEL FORMULA BHA-PHA Acid 20% pH 3.5

 

Formuła kwas salicylowy i glukonolakton 20% pH 3.5 dla skóry tłustej, skłonnej do trądziku pospolitego, trądziku dorosłych, z objawami zmian zapalnych. Ma działanie złuszczające i oczyszczające, udrażniające, antybakteryjne, aktywnie nawilżające i stymulujące odbudowę komórkową.

 

 EKSPERT URODY - NAGRODA LNE & SPA

 Ekspert Urody 2013 logo

 

 

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 

Kwas salicylowy (BHA) - antybakteryjny i przeciwzapalny, udrażnia kanały łojowe, zaczopowane przez nieodprowadzone sebum z powodu nieprawidłowego, nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych. Dzięki dobrej rozpuszczalności w tłuszczach i przenikalności przez warstwę sebum, wnika w głąb mieszków włosowych, ułatwia odpływ sebum i zmniejsza jego gromadzenie wewnątrz gruczołów łojowych. W efekcie redukuje zaskórniki i objawy stanów zapalnych, ogranicza też powstawanie nowych. Reguluje także odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa warstwy martwych zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy nie ma właściwości wysuszających i jest skuteczny także w oczyszczaniu skóry suchej zanieczyszczonej, z licznymi zaskórnikami.

 

Glukonolakton (PHA) - powstaje naturalnie w procesie fermentacji ziarna kukurydzy lub utleniania glukozy. Jest ważnym czynnikiem odżywczym w procesie odnowy komórki i naturalnym antyoksydantem skutecznie zwalczającym wolne rodniki oraz wzmacniającym mechanizmy naprawcze, obronne i ochronne skóry przed skutkami promieniowania ultrafioletowego i zanieczyszczeniami środowiska. Obniża ryzyko poparzenia słonecznego. Jest substancją silnie nawilżającą, pomagającą utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry. Polecany dla skóry nadwrażliwej (skłonnej do alergii), nadmiernie odwodnionej oraz ze zmianami o charakterze trądziku różowatego (Acne rosacea) jak również trądziku pospolitego, przy bardzo suchej i wrażliwej skórze, także w celu przyspieszenia odnowy naskórka po zabiegach laserowych. Nie posiada właściwości drażniących i może być stosowany na skórę bardzo wrażliwą. Zwiększa funkcje warstwy rogowej jako bariery, powoduje wzrost nawilżenia naskórka, przyspiesza regenerację komórkową, reguluje metabolizm, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody i wrażliwość skóry na podrażnienia, przez co wpływa hamująco na procesy starzenia się skóry, poprawia jej fakturę, ujędrnia ją i wygładza. Wzmacnia odporność skóry na zewnętrzne czynniki drażniące.

 

UWAGA: Preparat wyłącznie do użytku zewnętrznego. Bezwzględnie nie dopuszczać do kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. W trakcie stosowania preparatu nie korzystać z solarium i unikać ekspozycji słonecznej, stosować ochronne filtry z wysokim poziomem protekcji. Nie stosować w przypadku skóry podrażnionej z przerwaną ciągłością naskórka. W przypadku wystąpienia podrażnień lub nadmiernego zaczerwienienia, dokładnie zmyć produkt wodą i zaprzestać stosowania.

Zastosowanie:
IDEAL PURE formuła kwas BHA-PHA 20% pH 3.5 o działaniu złuszczającym, udrażniającym, antybakteryjnym. Zawiera kwas salicylowy i glukonolakton. Przeznaczony jest dla skóry tłustej, skłonnej do trądziku pospolitego i trądziku dorosłych. (100ml)

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Chantarelle Black Week 11.2020 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right