THERMO-SPHERIX® w Twoim gabinecie

THERMO-SPHERIX® z wirującym polem magnetycznym to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie funkcje dwóch unikalnych aparatów stosowanych w zakresie: niechirurgicznego odmładzającego termo-liftingu skóry oraz termo-modelowania sylwetki – redukcji tkanki tłuszczowej i zwalczania cellulitu. To nowa generacja w termo-liftingu i termo-modelowaniu skóry!

 

Thermo-Spherix zabieg

 

Czytaj więcej

Terapie fotodynamiczne PDT

Metody fotodynamiczne PDT to najnowsza generacja zabiegów stosowanych w dermoestetyce i medycynie estetycznej. Metody PDT polegają na współdziałaniu światła laserowego lub światła LED oraz składników fotoaktywnych zawartych w preparatach. W gabinetach kosmetycznych i dermoestetycznych często pytamy o nowe, skuteczne zabiegi, które poradzą sobie z wieloma problemami przy pielęgnacji trudnych rodzajów skóry.

 

PHOTO-DYNAMIQ zabieg 00

 

Czytaj więcej

Nowe spojrzenie na metody fotodynamiczne

Profesor Romuald Olszanski zdjecieMetoda fotodynamiczna wykorzystuje światłoczułe związki selektywnie podatne na działanie światła o odpowiedniej długości fali. Pierwsze badania naukowe nad terapią fotodynamiczną sięgają dopiero początków XX wieku. Od tego czasu wyodrębniono wiele substancji światłoczułych, które po wprowadzeniu w głąb tkanki są aktywowane za pomocą światła emitowanego przez laser.  

Artykuł ukazał się w magazynie URODA i MEDYCYNA 2/2014.

Autor: prof. Romuald Olszański – dermatolog, alergolog, od ponad 20 lat zajmuje się medycyna estetyczną.

 

Czytaj więcej

Nowatorskie zastosowanie metod fotodynamicznych w odmładzaniu skóry

Kierunki Rozwoju Fizjoterapii I KosmetologiiZapraszamy do lektury artykułu ekspertów CHANTARELLE o zastosowaniu metod fotodynamicznych w odmładzaniu skóry w publikacji "Kierunki rozwoju fizjoterapii i kosmetologii w aspekcie promocji zdrowia" Poznań 2014. Artykuł opisuje historię powstawania metod fotodynamicznych od 1900 roku oraz współczesne metody PDT, czyli zastosowanie trzech elementów składowych: substancji światłoczułej (chromoforu), światła o właściwej długości fali świetlnej, charakterystycznej dla danego chromoforu oraz obecność tlenu.

 

Przedstawiono proces biostymulacji z wykorzystaniem światła o różnej długości fali oraz jego zastosowanie. Artykuł opisuje część badawczą skupiającą się na analizie chromatoforów aktywnych w świetle o długości fali 400-1000 nm ukazując zwiększone możliwości terapeutyczne oraz ustalając szczyt absorbancji badanego chromatoforu.

 

Autorzy przedstawiają również prawidłową procedurę zabiegową oraz kwalifikację do zabiegu z wykorzystaniem metod fotodynamicznych. Przeprowadzone badania otwierają drogę do pogłębienia wiedzy oraz planowania kolejnych prac rozwojowych dotyczących zastosowania metod fotodynamicznych w medycynie.

 

"Kierunki rozwoju fizjoterapii i kosmetologii w aspekcie promocji zdrowia"

pod red. A. M. Borowicz, I. Kossowska, A. Mańkowska, Poznań 2014

 

"Nowatorskie zastosowanie metod fotodynamicznych w odmładzaniu skóry"

mgr Agnieszka Kowalska, mgr inż. Łukasz Piwowarski
Prof.Cosmetica Sp z o. o., Łomianki

Słowa kluczowe: metody fotodynamiczne, technika PDT, chromofory-substancje fotoaktywne, biostymulacja, odmładzanie skóry.

pdfNOWATORSKIE ZASTOSOWANIE METOD FOTODYNAMICZNYCH W ODMŁADZANIU SKÓRY (PDF) >>

THERMO-SPHERIX® - zakres zabiegów

THERMO-SPHERIX UR3103THERMO SPHERIX® M-RF Thermo Laser Magnetic Rotation Field z wirującym polem magnetycznym zawiera aż 17 specjalnych programów dla dwóch zakresów działania: odmładzającego termo-liftingu skóry oraz termo-modelowania sylwetki. Do obu zakresów działania dedykowane są specjalne preparaty linii THERMO-LIFTING i THERMO-MODELLING.

 

Czytaj więcej

Chantarelle Dzien Matki 05.2020 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right