Mechanizmy przenikania przenaskórkowego

przenikanie międzykomorkoweSkóra jest największym organem naszego ciała oraz jednocześnie pierwszą barierą chroniącą organy wewnętrzne przed działaniem środowiska zewnętrznego. Jednocześnie, aby była odpowiednio nawilżona i zadbana muszą istnieć metody przenikania przeznaskórkowego substancji aktywnych i wspomagających tworzenie się warstwy ochronnej. 

 

Czytaj więcej

Angielski w gabinecie

język angielski w gabinecie kosmetycznymDo Polski przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców. Przyjeżdżają opalać się nad morzem, spacerować po górach i starówkach polskich miast, ale także do salonów kosmetycznych i SPA... Także my same jako klientki salonów coraz częściej podczas wakacji korzystamy z usług hotelowego Wellness SPA lub fundujemy sobie zabieg w salonie kosmetycznym w Londynie czy Barcelonie.

 

Czytaj więcej

Peelingi kosmetyczne

kwasy-kosmetycznePeeling (peel – łuszczyć się) to procedura zniszczenia naskórka bądź tylko jego części mogąca sięgać aż do skóry właściwej. Eksfoliacja to określenie peelingu powierzchownego dotyczącego tylko martwych komórek naskórka. W gabinecie kosmetycznym najczęściej wykonuje się właśnie peelingi powierzchowne obejmujące głównie warstwę rogową naskórka. Istnieje wiele metod peelingujących. Są to czynniki chemiczne (kwasy), mechaniczne (np. mikrodermabrazja) i cieplne pochodzące z lasera czy innych źródeł opartych na świetle.

 

Czytaj więcej

Erytrofobia - chorobliwy lęk przed czerwienieniam

psychologia-w-gabinecieCzasem do gabinetu kosmetycznego trafiają osoby z problemem czerwienienia się, tzw. erytrofobia. Warto lepiej poznać to, co przeżywa osoba dotknieta tym problemem i pomóc nie tylko w kwestii estetycznej, zalecając kuracje, ale także psychologicznej.

 

Czytaj więcej

Kosmetyka profesjonalna - historia i nowoczesność

historia kosmetyki profesjonalnej EgiptHistoria kosmetyki liczy sobie już 5.000 lat, jak wynika z badań archeologów. Można jednak przypuszczać, że jednak jest to okres dużo dłuższy, zapewne trwający od zarania dziejów. Kiedy jednak kosmetyka stała się kosmetyką profesjonalną? Konkretnej daty raczej nie ma, można jednak prześledzić poszczególne trendy pojawiające się w profesjonalnej kosmetyce pod koniec XIX wieku. 

 

Czytaj więcej

CHANTARELLE Koncowk Linii 07.2019 bd

Newsletter

 

Facebook
YouTube
instagram right