Zabiegi trychologiczne CHANTARELLE dla skóry głowy

Raporty z rynku dermatologii pokazują jak szybko rośnie odsetek osób z problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Ma to wpływ na zwiększenie liczby osób, którzy przy okazji standardowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub fryzjerskim proszą o diagnozę występujących u siebie objawów dermaroz i przerzedzania się włosów. Bardzo szybko rośnie liczba mężczyzn dotkniętych poważnymi problemami trychologicznymi, zwłaszcza przerzedzaniem się włosów i łysieniem. Wzrasta również zapotrzebowanie na zabiegi trychologiczne dla kobiet 45+, o działaniu intensywnie wzmacniającym i odmładzającym, zwłaszcza włosy farbowane. Wraz z upływem lat włosy stają się bardziej suche i łamliwe, a w okresie post- i menopauzalnym wzrasta ryzyko zaburzeń hormonalnych, co ma wpływ na ich przerzedzanie się.

 

CHANTARELLE Zabiegi Wlosy

 

Badania wskazują, że łysienie u mężczyzn i kobiet łączy się z wieloma różnymi czynnikami. Poza najczęstszą przyczyną związaną z tłem genetycznym, są to m.in. zaburzenia hormonalne (np. w okresie pokwitania, po okresie ciąży, w okresie post- i menopauzy), stany zapalne skóry głowy, problemy z tarczycą, skutki uboczne stosowania leków lub diety odchudzającej, stres i niehigieniczny tryb życia. Na utratę włosów mogą wpłynąć także dermatozy typu łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

 

Klienci oczekują, aby kosmetyki do włosów działały jednocześnie kondycjonująco i przeciwstarzeniowo. Rośnie popyt na produkty zapewniające: termoprotekcję, ochronę przed promieniami UVA/UVB, ochronę przed stresem środowiskowym, działanie przeciwłupieżowe, przeciwzapalne. Zauważalne jest zwiększone zainteresowanie preparatami do pielęgnacji włosów bez siarczanów, konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, wolnych od SLS lub SLES.

 

Eksperci CHANTARELLE opracowali dwa skuteczne zabiegi przeciwdziałające wypadaniu włosów i wzmacniające mieszki włosowe i poprawiające kondycję skóry głowy.

 


 

N.A.P. PURE BEAUTY
NANO zabieg przeciw wypadaniu włosów
ANTI-HAIR LOSS
z peptydem miedzi GHK-Cu

 

NAP PURE BEAUTY zabieg na skore wlosowEFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGU

•    hamowanie wypadania włosów
•    regeneracja skóry głowy
•    wzmocnienie mieszków włosowych
•    dla różnych typów łysienia, także typu androgenowego.

 

Formuła aktywna zawiera m.in. peptyd miedzi GHK-Cu regenerujący skórę głowy, wzmacniający mieszki włosowe (mięsień przywłosowy) i pobudzający wzrost grubszego włosa, nawilżający i odbudowujący HAIRSPA™ oraz PROCAPIL™ - wzmacniający mikrokrążenie i mieszki włosowe.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1.    Peeling skóry wokół oczu i twarzy lub ciała/głowy NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0 (peelingu nie zmywamy)
2.    Aplikacja mikroigłami do 0,5mm (stempel lub dermapen) koktajlu NANO KOKTAJL z peptydem miedzi przeciw wypadaniu włosów
3.    Efekt zabiegu można wzmocnić stosując PDT MASTER® MAGNETO-LED-LASER - samo naświetlanie na programie 6 (bez dodatkowych preparatów)

Częstotliwość zabiegów: naprzemiennie co 14 dni zabieg z mikroigłami i co 14 dni zabieg manualny lub z użyciem lasera PDT MASTER® przez 5-6 tygodni.

 

PREPARATY ZABIEGOWE

NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do skóry wokół oczu, twarzy i ciała/głowy. Złuszcza naskórek, przyspiesza odnowę komórkową, daje efekt silnego odmłodzenia, nawilżenia, rozjaśnienia kolorytu. Łączy działanie kwasów AHA, mocznika, kwasu L-askorbinowego, kwasu glicyryzynowego i ultra niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi regenerują i działają antybakteryjnie.
CP0416 / 30ml 

NANO KOKTAJL Z PEPTYDEM MIEDZI PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do kuracji zapobiegającej wypadaniu włosów i wzmocnienia mieszków włosowych dla różnych typów łysienia, także typu androgenowego. Zawiera peptyd miedzi GHK-Cu regenerujący skórę głowy, wzmacniający mieszki włosowe (mięsień przywłosowy) i pobudzający wzrost grubszego włosa. HAIRSPA™ - zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie, reguluje proces łuszczenia i wzmacnia integralność bariery skórnej, odbudowuje równowagę bakteryjnego ekosystemu. PROCAPIL™ - połączenie witaminizowanej matrykiny (Biotinyl-GHK) z flawonoidem z drzewa cytrusowego i kwasem oleanolikowym - wzmacnia mikrokrążenie i mieszki włosowe. Formułę aktywną uzupełnia kwas L-askorbinowy, kwas hialuronowy o dwóch wielkościach cząsteczki oraz kompleks witamin E, C, B₃, B₅, B₆. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi działają regenerująco i antybakteryjnie zwalczając niedoskonałości skóry głowy.
CP1876 / 30ml

 


 

PDT BLACK ESSENTIAL
Zabieg przeciw łysieniu
z proteinami jedwabiu, Kreatyną 3D, alga czerwona Nori i kasztanowcem

 

CP186530 CHANTARELLE BLACK ESSENTIAL-3EFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGU

•    przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się
•    wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa
•    wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie
•    poprawa kondycji skóry
•    naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry
•    nawilżenie i wygładzenie skóry głowy
•    działanie antybakteryjne

 

Formuła aktywna zawiera Keratrine 3D - kompleks wzmacniający strukturę włosa, Chromoderm, który hamuje degradację kolagenu, redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry oraz hydrolizowane proteiny jedwabiu - doskonały materiał budulcowy, poprawiają poziom nawilżenia, metabolizm komórek skóry i jej elastyczność.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1.    Peeling skóry wokół oczu i twarzy lub ciała/głowy N.A.P. PURE BEAUTY NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0 (peelingu nie zmywamy)
2.    Aplikacja PDT MASTER® MAGNETO-LED-LASER preparatem PDT BLACK ESSENTIAL Serum Pielęgnacja Skóry Głowy - Przeciw Wypadaniu Włosów na programie 6.

Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu przez 5-6 tygodni.

 

PREPARATY ZABIEGOWE

NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do skóry wokół oczu, twarzy i ciała/głowy. Złuszcza naskórek, przyspiesza odnowę komórkową, daje efekt silnego odmłodzenia, nawilżenia, rozjaśnienia kolorytu. Łączy działanie kwasów AHA, mocznika, kwasu L-askorbinowego, kwasu glicyryzynowego i ultra niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi regenerują i działają antybakteryjnie.
CP0416 / 30ml

PDT SERUM PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY - PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW
z proteinami jedwabiu, keratyną, algą czerwona Nori i kasztanowcem  Scalp Care Pro Hair Growth. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się, poprawa kondycji skóry, wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa, naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry, nawilżenie i wygładzenie skóry głowy, działanie antybakteryjne, wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie.
CP186530 / 30ml

 


 

PDT MASTER®
MAGNETO-LED-LASER

w zabiegach na skórę głowy

 

Unikalne urządzenie MAGNETO-LED-LASER łączące 4 technologie:
ŚWIATŁO LASERA R - niskoenergetyczny laser diodowy: 3 diody emitujące wiązkę o długości 635 nm
ŚWIATŁO LED – 36 diod LED w 4 kolorach:
- UV-fioletowym 395 nm
- niebieskim 470 nm
- zielonym 525 nm
- czerwonym 650 nm
PULSUJĄCE POLE MAGNETYCZNE 10 mT
oraz
 INNOWACYJNĄ METODĘ FOTODYNAMICZNYCH ZABIEGÓW PDT opartych na fotodynamicznych (światłoczułych) preparatach PDT z opracowanymi przez CHANTARELLE bio-chromoforami i zaawansowanymi składnikami aktywnymi

 

CHANTARELLE Zabiegi wlosy WWWWSKAZANIA
-    wypadanie włosów
-    pobudzenie wzrostu włosów
-    zagęszczenie i poprawa struktury włosów
-    rewitalizacja mieszków włosowych
-    łysienie plackowate i androgenowe mężczyzn i kobiet
-    terapie łączone przy nadmiernym wypadaniu włosów

 

SPEKTAKULARNE NATYCHMIAST WIDOCZNE REZULTATY ZABIEGÓW
-    niwelowanie skutków fotouszkodzeń i fotostarzenia
-    wzrost nawilżenia i elastyczności
-    działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze
-    przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji
-    przyspieszenie wzrostu włosa

 

ZAKRES TERAPII ZABIEGOWYCH LASEREM PDT MASTER®:

 

1. MAGNETO-FOTOTERAPIE LASER/LED Z POLEM MAGNETYCZNYM

Samodzielne zabiegi światłem LASERA, LED i polem magnetycznym / programy 1-6 polegają na skutecznym zintensyfikowaniu procesów metabolicznych w komórkach w sposób absolutnie bezpieczny i nieinwazyjny.

FOTO-TERAPIA ŚWIATŁEM LED/LASER
Światło LED/LASER emitowane przez PDT MASTER® dociera do błon komórkowych i mitochondriów (centra energetyczne komórek), dzięki czemu pobudza energetycznie komórki do regeneracji. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w skórze, poprawia się przepływ krwi oraz limfy. Pobudzone też zostają naturalne procesy odpornościowe skóry.

TERAPIA PULSUJĄCYM POLEM MAGNETYCZNYM
Pole magnetyczne zwiększa efekt terapeutyczny w tkankach – działa biostymulująco; poprawia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona oraz odżywiona; zwiększa przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach; stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; działa przeciwzapalnie; przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.

Jednoczesne zastosowanie terapii światłem i pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości pozwala osiągnąć maksymalne efekty terapeutyczne.

 

2. CELOWANA TERAPIA FOTODYNAMICZNA PDT LASER/LED 

To innowacyjne zabiegi z jednoczesnym zastosowaniem światła LED i/lub światła LASERA, pulsującego pola magnetycznego emitowanych przez laser PDT MASTER® oraz preparatów fotodynamicznych PDT opracowanych przez CHANTARELLE, które zawierają unikalny system bio-chromoforów oraz zaawansowane składniki aktywne ukierunkowane na dany problem dermoestetyczny skóry / programy 4, 6.

PDT MASTER® emituje światło LED i LASER, które jest absorbowane na powierzchni skóry przez bio-chromofory zawarte w opracowanych przez CHANTARELLE preparatach fotodynamicznych PDT. Skumulowana energia z bio-chromoforów przekazywana jest bezpośrednio do komórek. Intensyfikuje procesy metaboliczne, naprawcze i dotleniające oraz maksymalizuje przyswajalność składników aktywnych zawartych w preparatach.

EFEKTY NATYCHMIASTOWE + DŁUGOCZASOWE/BIOSTYMULACJA

BIO-CHROMOFORY CHANTARELLE W PREPARATACH FOTODYNAMICZNYCH PDT A ŚWIATŁO LASERA
Bio-chromofory opracowane przez ekspertów CHANTARELLE to składniki preparatów światłoczułych do terapii fotodynamicznych PDT, mające szczególną zdolność pochłaniania światła o określonej długości fali. Bio-chromofory aplikowane na obszar skóry poddany terapii kumulują światło laserowe zwielokrotniając zasób energii w komórce, dzięki czemu maksymalizują:
• wydajność przemian metabolicznych
• przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach

 

Czynniki wzrostu w odmładzającym zabiegu PLANT PLASMA

PLANT PLASMA to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca dla skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni. Na czym opiera się mechanizm działania czynników wzrostu, jak można je pozyskać i czy mogą stanowić dostępną, a równie skuteczną alternatywę dla zabiegów z osoczem bogatopłytkowym? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury artykułu.

 

CHANTARELLE Czynniki Wzrostu Plant Plasma

 

Ludzkie marzenie o nieśmiertelności zapisane jest w historii ludzkości od jej zarania. Jednym z przykładów jest grecki mit o Eos, która uprosiła u Zeusa dar nieśmiertelności dla Titonosa. Zapomniała jednak poprosić dlań o wieczną młodość. Czy my możemy wydłużyć okres naszej młodości? Wiemy, że starzenie to proces naturalny, dotyczący całego organizmu, a więc także i skóry - najlepiej widocznej i największej tkanki. Co więcej, skóra jest narażona zarówno na powodujące starzenie czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia chemiczne.

 

Niezależnie od przyczyny starzenia, skutki są podobne: podniesienie poziomu reaktywnych form tlenu, aktywacja metaloproteinaz, a w rezultacie akumulacja produktów hydrolizy kolagenu hamująca syntezę nowych włókien kolagenowych i stopniowa degradacja macierzy zewnątrzkomórkowej (Sachs i wsp. 2016).

 

Jak możemy temu zaradzić? Pamiętając historię o Eos lepiej nie liczyć na cudowne metody, tylko warto skorzystać z tego co oferuje nam nauka i wykorzystać wiedzę o naturalnych procesach regeneracji skóry. Tylko jak nakłonić komórki naszego orgnizmu, do tego by nie poddały się tradycyjnemu procesowi starzenia. Potrzebny jest wyraźny, zrozumiały sygnał, aby komórki zaczęły zachowywać się w oczekiwany przez nas sposób. Takie sygnały przekazują między sobą na przykład komórki po zranieniu, w trakcie procesu gojenia, aby go zainicjować i aby przebiegał prawidłowo do końca. Te sygnały przenoszą między komórkami substancje zaliczane do grupy cytokin, a nazywane czynnikami wzrostu. Są one uwalniane przez komórki m.in. w trakcie procesu gojenia, dlatego też zwrócono na nie uwagę - aby można było je wykorzystać w terapiach regeneracyjnych (Mitchell i wsp. 2016).

 

Czynniki wzrostu to peptydy lub niewielkie białka oddziaływujące z receptorami znajdującymi się na powierzchni komórek docelowych. Wśród istotnych czynników wzrostu dla skóry można wymienić:
•    EGF (epidermal growth factor) - epidermalny czynnik wzrostu,
•    FGF (fibroblast growth factor) - czynnik wzrostu fibroblastów,
•    PDGF (platelet-derived growth factor) - płytkopochodny czynnik wzrostu,
•    TGF (transforming growth factor) - transformujący czynnik wzrostu.

 

Jak można sterować takimi substancjami? Jednym z rozwiązań jest wprowadzanie w miejsce, gdzie chcielibyśmy uruchomić proces regeneracji, preparatu zdolnego do wydzielania czynników wzrostu. Na tej koncepcji opiera się zastosowanie preparatów z osoczem bogatopłytkowym. Są to preparaty uzyskiwane z własnej krwi pacjenta poddane procesowi pozwalającemu na uzyskanie z niej frakcji bogatej w płytki krwi, które mają zdolność do wydzielania czynników wzrostu.

 

W celu uzyskania jeszcze większej kontroli nad uwalnianiem czynników wzrostu poszukiwane są inne możliwości ich pozyskiwania i wprowadzania do skóry. Taką możliwość daje biotechnologia, która pozwala wytwarzać substancje o podobnej budowie i funkcji do już istniejących w organizmie. Takim przykładem może być insulina będąca hormonem, a wiec także substancją sygnałową, a jej budowa wykazuje znaczne analogie do budowy epidermalnego czynnika wzrostu. Insulina jest ważnym lekiem i mogła być pozyskiwana m.in. od zwierząt, ale wówczas różniłaby się nieznacznie budową od tej ludzkiej. Dzisiaj insulina jest więc wytwarzana biotechnologicznie i taką samą metodę można zastosować do wytwarzania czynników wzrostu całkowicie identycznych z wytwarzanymi w naszym organizmie.

 

Nowoczesna biotechnologia dbająca o najwyższą czystość i bezpieczeństwo stosowania wytwarzanych substancji daje możliwość wykorzystania roślin jako swoistych fabryk biochemicznych. Dzięki pozyskiwaniu czynników wzrostu z roślin - preparaty z nimi są całkowicie wolne od składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego, a także od endotoksyn i od konserwantów (Shanmugaraj i Ramalingam 2014).

 

Tak wytwarzane czynniki wzrostu są stosowane jako innowacyjne i skuteczne składniki aktywne, w zaawansowanych preparatach kosmetycznych (Gold i wsp. 2007; Laura i wsp. 2016). W ten sposób otrzymujemy możliwość wykorzystania czynników wzrostu takich jak epidermalny czynnik wzrostu EGF czy transformujący czynnik wzrostu TGF w pełni bezpieczny i poddany pełnej kontroli sposób. Te czynniki wzrostu zastosowano w linii PLANT PLASMA, dając wysoką skuteczność działania odmładzającego w zabiegach CHANTARELLE.

 

W ofercie CHANTARELLE znajdują się dwa zabiegi PLANT PLASMA:


•    PDT SERUM EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER z Epidermalnym Czynnikiem Wzrostu EGF do intensywnej stymulacji rewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni, wymagającej nawilżenia, ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Działa przeciwstarzeniowo - regeneruje i wygładza naskórek, zwiększa nawilżenie, wzmacnia sprężystość skóry.   

 

•    PDT SERUM TGF-β2 PLANT PLASMA STRONG COLLAGEN BOOSTER z Transformującym Czynnikiem Wzrostu TGF-β2 do intensywnej stymulacji kolagenu i restrukturyzacji skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu, dłoni; do skóry z wyraźnymi oznakami starzenia chronologicznego i egzostarzenia - głębokimi zmarszczkami, brakiem sprężystości i uszkodzoną strukturą kolagenu.  

 

CHANTARELLE esklep PLANT PLASMA

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

Literatura
•    Gold, M. H., Goldman, M. P., & Biron, J. (2007). Efficacy of novel skin cream containing mixture of human growth factors and cytokines for skin rejuvenation. Journal of drugs in dermatology, 6(2), 197.
•    Laura, W., Pablo, L., Arantxa, A., Isabel, B., Alberto, R., Silvia, J.& Gorka, O. (2016). Potential Application of Plant-derived Bioengineered Human VEGF for Tissue Regeneration. Current pharmaceutical biotechnology, 17(5), 458-464.
•    Mitchell, A. C., Briquez, P. S., Hubbell, J. A., & Cochran, J. R. (2016). Engineering growth factors for regenerative medicine applications. Acta biomaterialia, 30, 1-12.
•    Sachs, D. L., Fisher, G., & Voorhees, J. J. (2016). Skin Ageing. Rook's Textbook of Dermatology, Ninth Edition, 1-11.
•    Shanmugaraj, B. M., & Ramalingam, S. (2014). Plant expression platform for the production of recombinant pharmaceutical proteins. Austin J Biotechnol Bioeng, 1(6), 4.

SEPILIFT™ DPHP – dwa w jednym - silnie nawilża i skutecznie odmładza

Zmarszczki pojawiające się na twarzy, dłoniach czy szyi nie czynią nas szczęśliwymi i chyba wiele osób myśli skutecznym ich pozbyciu się. Najlepsze, co możemy uczynić dla naszej skóry, to dbać o jej ochronę, regenerację i nawodnienie.

 

CHANTARELLE SEPILIFT

 

Czytaj więcej

MAXI-LIP™ - bankietowy efekt dla najpiękniejszych ust

Pełne i jędrne usta to mniej czy bardziej skryte marzenie wielu kobiet. Nie każda gotowa jest na zabieg medycyny estetycznej, taki jak zastosowanie wypełniaczy wolumetrycznych. Są to zabiegi inwazyjne, a efekt może być przesadzony lub nienaturalny. Czy nie można znaleźć innego łagodniejszego sposobu? Czy nie możemy zachęcić naszego organizmu do osiągnięcia takiego rezultatu własnymi siłami? Jakie zadania należy mu postawić?

 

CHANTARELLE MAXI LIP

 

Czytaj więcej

AQUATIDE - biomimetyczny peptyd najnowszej generacji o wielofunkcyjnym działaniu

Choć rozpoczynające się lato przywodzi raczej myśli o błogim lenistwie, może jednak warto zastanowić się, co nam słonecznie dni pozostawią za kilka miesięcy. Pamiątką może być opalenizna, ale czy ma ona tylko same pozytywy? Niestety promieniowanie słoneczne, choć tak nam potrzebne, ma też swoje groźniejsze oblicze.

 

CHANTARELLE Aquatide

 

Czytaj więcej

CHANTARELLE Wyprzedaz 70 08.2019 bd

Newsletter

 

Facebook
YouTube
instagram right