Przebarwienia skóry – jak im przeciwdziałać i redukować

Wśród pamiątek z wakacji trafiają się też te niechciane. Do nich zaliczają się także przebarwienia skóry. Warto chyba poświecić trochę czasu, aby dowiedzieć się o nich nieco więcej: jak powstają, co je wywołuje, jaki mamy wpływ na ich tworzenie i jak możemy im przeciwdziałać i je zwalczać.

 

CHANTARELLE Przebarwienia przyczyny rodzaje s

 

Czytaj więcej

Jak chronić i regenerować skórę po negatywnym działaniu słońca?

Nawet najdłuższe i najpiękniejsze lato kiedyś się skończy. W pamięci pozostaną nam wspomnienia błękitnego nieba i palącego słońca, a na skórze opalenizna. Nadmierne opalanie może jednak spowodować też przesuszenia i większą liczbę zmarszczek. Niestety są to skutki działania promieniowania słonecznego.

 

CHANTARELLE Negatywne dzialanie slonca s

 

Czytaj więcej

Jak ważne jest nawilżanie skóry?

Woda jest kluczowym dla życia składnikiem, równie ważna jest także dla naszej skóry. Transepidermalna utrata wody (ang. transepidermal water loss: TEWL) jest procesem naturalnym, podlegającym skomplikowanej regulacji. Zawartość wody w warstwie rogowej naskórka jest warunkowana przede wszystkim dwoma czynnikami:
•    zawartością higroskopijnych składników w korneocytach, które łącznie nazywane są naturalnym czynnikiem nawilżającym,
•    obecnością wewnątrzkomórkowych lipidów tworzących barierę dla transepidermalnej utraty wody.

 

CHANTARELLE Nawilzenie

 

Czytaj więcej

HYA-STIM 3-PEPTIDE – stymulator kwasu hialuronowego

Lato to czas wakacji i odpoczynku. Niezależnie czy wybieramy wakacje bardziej czy mniej aktywne, zwykle podczas urlopu odzyskujemy energię życiową i regenerujemy nasze siły. Czy nasza skóra tak samo odpoczywa, kiedy spędzamy czas na plaży lub na górskich wycieczkach? Jeżeli pragniemy, by skóra była równie wypoczęta jak my po wakacjach musimy jej pomóc w odmłodzeniu i regeneracji.

 

CHANTARELLE HYA STIM PEPTIDE s

 

Czytaj więcej

Błękitny retinol dla eliksiru młodości

Poszukiwanie magicznej mikstury dla zachowania piękna i młodości jest dla człowieka naturalną potrzebą, czego ślady znajdujemy w mitach i legendach. Greccy bogowie zachowywali wieczną młodość pijąc ambrozję. Naukowcy nie odkryli jeszcze cudownego eliksiru, ale wciąż odnajdują nowe niezwykłe substancje lub rośliny. Przykładem może być tajemniczy błękitny retinol wykorzystany w kosmetykach CHANTARELLE.

 

CHANTARELLE Blekitny Retinol s

 

Czytaj więcej

CHANTARELLE IDEAL PURE 04.19 bd

Newsletter

 

Facebook
YouTube
instagram right