SEBUMELAN HOLISTIC - program rozjaśniająco-normalizujący

Program rozjaśniająco-normalizujący o pH 4,5 przeznaczony dla skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej;
do redukcji przebarwień pozapalnych i blizn.

 

CHANTARELLE Sebumelan Holistic 09.2019 s

 

Czytaj więcej

AGEMELAN HOLISTIC - skuteczna depigmentacja i odnowa skóry

PROGRAM ODMŁADZAJĄCO-NAPRAWCZY, ROZJAŚNIAJĄCY PRZEBARWIENIA I KOLORYT
dla skóry z fototypem I-IV, z przebarwieniami i nierównym kolorytem, zwłaszcza suchej, naczynkowej,
z symptomami przedwczesnego starzenia i fotostarzenia, dojrzałej, ze zmarszczkami.

 

CHANTARELLE Agemelan Holistic s

 

Czytaj więcej

PLANT PLASMA - intensywne odmłodzenie i regeneracja skóry

PLANT PLASMA to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano CZYNNIKI WZROSTU w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca dla skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni.

 

CHANTARELLE Plant Plasma s

 

Czytaj więcej

Czynniki wzrostu w odmładzającym zabiegu PLANT PLASMA

PLANT PLASMA to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca dla skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni. Na czym opiera się mechanizm działania czynników wzrostu, jak można je pozyskać i czy mogą stanowić dostępną, a równie skuteczną alternatywę dla zabiegów z osoczem bogatopłytkowym? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury artykułu.

 

CHANTARELLE Czynniki Wzrostu Plant Plasma

 

JAK ZAHAMOWAĆ PROCES STARZENIA?

Ludzkie marzenie o nieśmiertelności zapisane jest w historii ludzkości od jej zarania. Jednym z przykładów jest grecki mit o Eos, która uprosiła u Zeusa dar nieśmiertelności dla Titonosa. Zapomniała jednak poprosić dlań o wieczną młodość. Czy my możemy wydłużyć okres naszej młodości? Wiemy, że starzenie to proces naturalny, dotyczący całego organizmu, a więc także i skóry - najlepiej widocznej i największej tkanki. Co więcej, skóra jest narażona zarówno na powodujące starzenie czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia chemiczne.

 

Niezależnie od przyczyny starzenia, skutki są podobne: podniesienie poziomu reaktywnych form tlenu, aktywacja metaloproteinaz, a w rezultacie akumulacja produktów hydrolizy kolagenu hamująca syntezę nowych włókien kolagenowych i stopniowa degradacja macierzy zewnątrzkomórkowej (Sachs i wsp. 2016).

 

Jak możemy temu zaradzić? Pamiętając historię o Eos lepiej nie liczyć na cudowne metody, tylko warto skorzystać z tego co oferuje nam nauka i wykorzystać wiedzę o naturalnych procesach regeneracji skóry. Tylko jak nakłonić komórki naszego orgnizmu, do tego by nie poddały się tradycyjnemu procesowi starzenia. Potrzebny jest wyraźny, zrozumiały sygnał, aby komórki zaczęły zachowywać się w oczekiwany przez nas sposób. Takie sygnały przekazują między sobą na przykład komórki po zranieniu, w trakcie procesu gojenia, aby go zainicjować i aby przebiegał prawidłowo do końca. Te sygnały przenoszą między komórkami substancje zaliczane do grupy cytokin, a nazywane czynnikami wzrostu. Są one uwalniane przez komórki m.in. w trakcie procesu gojenia, dlatego też zwrócono na nie uwagę - aby można było je wykorzystać w terapiach regeneracyjnych (Mitchell i wsp. 2016).

 

CO TO SĄ CZYNNIKI WZROSTU?

Czynniki wzrostu to peptydy lub niewielkie białka oddziaływujące z receptorami znajdującymi się na powierzchni komórek docelowych. Wśród istotnych czynników wzrostu dla skóry można wymienić:
•    EGF (epidermal growth factor) - epidermalny czynnik wzrostu,
•    FGF (fibroblast growth factor) - czynnik wzrostu fibroblastów,
•    PDGF (platelet-derived growth factor) - płytkopochodny czynnik wzrostu,
•    TGF (transforming growth factor) - transformujący czynnik wzrostu.

 

Jak można sterować takimi substancjami?

Jednym z rozwiązań jest wprowadzanie w miejsce, gdzie chcielibyśmy uruchomić proces regeneracji, preparatu zdolnego do wydzielania czynników wzrostu. Na tej koncepcji opiera się zastosowanie preparatów z osoczem bogatopłytkowym. Są to preparaty uzyskiwane z własnej krwi pacjenta poddane procesowi pozwalającemu na uzyskanie z niej frakcji bogatej w płytki krwi, które mają zdolność do wydzielania czynników wzrostu.

 

W celu uzyskania jeszcze większej kontroli nad uwalnianiem czynników wzrostu poszukiwane są inne możliwości ich pozyskiwania i wprowadzania do skóry. Taką możliwość daje biotechnologia, która pozwala wytwarzać substancje o podobnej budowie i funkcji do już istniejących w organizmie. Takim przykładem może być insulina będąca hormonem, a wiec także substancją sygnałową, a jej budowa wykazuje znaczne analogie do budowy epidermalnego czynnika wzrostu. Insulina jest ważnym lekiem i mogła być pozyskiwana m.in. od zwierząt, ale wówczas różniłaby się nieznacznie budową od tej ludzkiej. Dzisiaj insulina jest więc wytwarzana biotechnologicznie i taką samą metodę można zastosować do wytwarzania czynników wzrostu całkowicie identycznych z wytwarzanymi w naszym organizmie.

 

Nowoczesna biotechnologia dbająca o najwyższą czystość i bezpieczeństwo stosowania wytwarzanych substancji daje możliwość wykorzystania roślin jako swoistych fabryk biochemicznych. Dzięki pozyskiwaniu czynników wzrostu z roślin - preparaty z nimi są całkowicie wolne od składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego, a także od endotoksyn i od konserwantów (Shanmugaraj i Ramalingam 2014).

 

Tak wytwarzane czynniki wzrostu są stosowane jako innowacyjne i skuteczne składniki aktywne, w zaawansowanych preparatach kosmetycznych (Gold i wsp. 2007; Laura i wsp. 2016). W ten sposób otrzymujemy możliwość wykorzystania czynników wzrostu takich jak epidermalny czynnik wzrostu EGF czy transformujący czynnik wzrostu TGF w pełni bezpieczny i poddany pełnej kontroli sposób. Te czynniki wzrostu zastosowano w linii PLANT PLASMA, dając wysoką skuteczność działania odmładzającego w zabiegach CHANTARELLE.

 

ZABIEGI PLANT PLASMA w ofercie CHANTARELLE:


•    PDT SERUM EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER z Epidermalnym Czynnikiem Wzrostu EGF do intensywnej stymulacji rewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni, wymagającej nawilżenia, ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Działa przeciwstarzeniowo - regeneruje i wygładza naskórek, zwiększa nawilżenie, wzmacnia sprężystość skóry.   

 

•    PDT SERUM TGF-β2 PLANT PLASMA STRONG COLLAGEN BOOSTER z Transformującym Czynnikiem Wzrostu TGF-β2 do intensywnej stymulacji kolagenu i restrukturyzacji skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu, dłoni; do skóry z wyraźnymi oznakami starzenia chronologicznego i egzostarzenia - głębokimi zmarszczkami, brakiem sprężystości i uszkodzoną strukturą kolagenu.  

 

CHANTARELLE esklep PLANT PLASMA

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

Literatura
•    Gold, M. H., Goldman, M. P., & Biron, J. (2007). Efficacy of novel skin cream containing mixture of human growth factors and cytokines for skin rejuvenation. Journal of drugs in dermatology, 6(2), 197.
•    Laura, W., Pablo, L., Arantxa, A., Isabel, B., Alberto, R., Silvia, J.& Gorka, O. (2016). Potential Application of Plant-derived Bioengineered Human VEGF for Tissue Regeneration. Current pharmaceutical biotechnology, 17(5), 458-464.
•    Mitchell, A. C., Briquez, P. S., Hubbell, J. A., & Cochran, J. R. (2016). Engineering growth factors for regenerative medicine applications. Acta biomaterialia, 30, 1-12.
•    Sachs, D. L., Fisher, G., & Voorhees, J. J. (2016). Skin Ageing. Rook's Textbook of Dermatology, Ninth Edition, 1-11.
•    Shanmugaraj, B. M., & Ramalingam, S. (2014). Plant expression platform for the production of recombinant pharmaceutical proteins. Austin J Biotechnol Bioeng, 1(6), 4.

Zabiegi trychologiczne CHANTARELLE dla skóry głowy

Raporty z rynku dermatologii pokazują jak szybko rośnie odsetek osób z problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Ma to wpływ na zwiększenie liczby osób, którzy przy okazji standardowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub fryzjerskim proszą o diagnozę występujących u siebie objawów dermaroz i przerzedzania się włosów. Bardzo szybko rośnie liczba mężczyzn dotkniętych poważnymi problemami trychologicznymi, zwłaszcza przerzedzaniem się włosów i łysieniem. Wzrasta również zapotrzebowanie na zabiegi trychologiczne dla kobiet 45+, o działaniu intensywnie wzmacniającym i odmładzającym, zwłaszcza włosy farbowane. Wraz z upływem lat włosy stają się bardziej suche i łamliwe, a w okresie post- i menopauzalnym wzrasta ryzyko zaburzeń hormonalnych, co ma wpływ na ich przerzedzanie się.

 

CHANTARELLE Zabiegi Wlosy

 

Badania wskazują, że łysienie u mężczyzn i kobiet łączy się z wieloma różnymi czynnikami. Poza najczęstszą przyczyną związaną z tłem genetycznym, są to m.in. zaburzenia hormonalne (np. w okresie pokwitania, po okresie ciąży, w okresie post- i menopauzy), stany zapalne skóry głowy, problemy z tarczycą, skutki uboczne stosowania leków lub diety odchudzającej, stres i niehigieniczny tryb życia. Na utratę włosów mogą wpłynąć także dermatozy typu łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

 

Klienci oczekują, aby kosmetyki do włosów działały jednocześnie kondycjonująco i przeciwstarzeniowo. Rośnie popyt na produkty zapewniające: termoprotekcję, ochronę przed promieniami UVA/UVB, ochronę przed stresem środowiskowym, działanie przeciwłupieżowe, przeciwzapalne. Zauważalne jest zwiększone zainteresowanie preparatami do pielęgnacji włosów bez siarczanów, konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, wolnych od SLS lub SLES.

 

Eksperci CHANTARELLE opracowali dwa skuteczne zabiegi przeciwdziałające wypadaniu włosów i wzmacniające mieszki włosowe i poprawiające kondycję skóry głowy.

 


 

N.A.P. PURE BEAUTY

NANO zabieg przeciw wypadaniu włosów
ANTI-HAIR LOSS
z peptydem miedzi GHK-Cu

 

NAP PURE BEAUTY zabieg na skore wlosowEFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGU

•    hamowanie wypadania włosów
•    regeneracja skóry głowy
•    wzmocnienie mieszków włosowych
•    dla różnych typów łysienia, także typu androgenowego.

 

Formuła aktywna zawiera m.in. peptyd miedzi GHK-Cu regenerujący skórę głowy, wzmacniający mieszki włosowe (mięsień przywłosowy) i pobudzający wzrost grubszego włosa, nawilżający i odbudowujący HAIRSPA™ oraz PROCAPIL™ - wzmacniający mikrokrążenie i mieszki włosowe.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1.    Peeling skóry wokół oczu i twarzy lub ciała/głowy NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0 (peelingu nie zmywamy)
2.    Aplikacja mikroigłami do 0,5mm (stempel lub dermapen) koktajlu NANO KOKTAJL z peptydem miedzi przeciw wypadaniu włosów
3.    Efekt zabiegu można wzmocnić stosując PDT MASTER® MAGNETO-LED-LASER - samo naświetlanie na programie 6 (bez dodatkowych preparatów)

Częstotliwość zabiegów: naprzemiennie co 14 dni zabieg z mikroigłami i co 14 dni zabieg manualny lub z użyciem lasera PDT MASTER® przez 5-6 tygodni.

 

PREPARATY ZABIEGOWE

NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do skóry wokół oczu, twarzy i ciała/głowy. Złuszcza naskórek, przyspiesza odnowę komórkową, daje efekt silnego odmłodzenia, nawilżenia, rozjaśnienia kolorytu. Łączy działanie kwasów AHA, mocznika, kwasu L-askorbinowego, kwasu glicyryzynowego i ultra niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi regenerują i działają antybakteryjnie.
CP0416 / 30ml 

NANO KOKTAJL Z PEPTYDEM MIEDZI PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do kuracji zapobiegającej wypadaniu włosów i wzmocnienia mieszków włosowych dla różnych typów łysienia, także typu androgenowego. Zawiera peptyd miedzi GHK-Cu regenerujący skórę głowy, wzmacniający mieszki włosowe (mięsień przywłosowy) i pobudzający wzrost grubszego włosa. HAIRSPA™ - zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie, reguluje proces łuszczenia i wzmacnia integralność bariery skórnej, odbudowuje równowagę bakteryjnego ekosystemu. PROCAPIL™ - połączenie witaminizowanej matrykiny (Biotinyl-GHK) z flawonoidem z drzewa cytrusowego i kwasem oleanolikowym - wzmacnia mikrokrążenie i mieszki włosowe. Formułę aktywną uzupełnia kwas L-askorbinowy, kwas hialuronowy o dwóch wielkościach cząsteczki oraz kompleks witamin E, C, B₃, B₅, B₆. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi działają regenerująco i antybakteryjnie zwalczając niedoskonałości skóry głowy.
CP1876 / 30ml

 


 

PDT BLACK ESSENTIAL

Zabieg przeciw łysieniu
z proteinami jedwabiu, Kreatyną 3D, alga czerwona Nori i kasztanowcem

 

CP186530 CHANTARELLE BLACK ESSENTIAL-3EFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGU

•    przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się
•    wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa
•    wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie
•    poprawa kondycji skóry
•    naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry
•    nawilżenie i wygładzenie skóry głowy
•    działanie antybakteryjne

 

Formuła aktywna zawiera Keratrine 3D - kompleks wzmacniający strukturę włosa, Chromoderm, który hamuje degradację kolagenu, redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry oraz hydrolizowane proteiny jedwabiu - doskonały materiał budulcowy, poprawiają poziom nawilżenia, metabolizm komórek skóry i jej elastyczność.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1.    Peeling skóry wokół oczu i twarzy lub ciała/głowy N.A.P. PURE BEAUTY NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0 (peelingu nie zmywamy)
2.    Aplikacja PDT MASTER® MAGNETO-LED-LASER preparatem PDT BLACK ESSENTIAL Serum Pielęgnacja Skóry Głowy - Przeciw Wypadaniu Włosów na programie 6.

Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu przez 5-6 tygodni.

 

PREPARATY ZABIEGOWE

NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do skóry wokół oczu, twarzy i ciała/głowy. Złuszcza naskórek, przyspiesza odnowę komórkową, daje efekt silnego odmłodzenia, nawilżenia, rozjaśnienia kolorytu. Łączy działanie kwasów AHA, mocznika, kwasu L-askorbinowego, kwasu glicyryzynowego i ultra niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi regenerują i działają antybakteryjnie.
CP0416 / 30ml

PDT SERUM PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY - PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW
z proteinami jedwabiu, keratyną, algą czerwona Nori i kasztanowcem  Scalp Care Pro Hair Growth. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się, poprawa kondycji skóry, wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa, naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry, nawilżenie i wygładzenie skóry głowy, działanie antybakteryjne, wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie.
CP186530 / 30ml

 


 

PDT MASTER®
MAGNETO-LED-LASER

w zabiegach na skórę głowy

 

Unikalne urządzenie MAGNETO-LED-LASER łączące 4 technologie:
ŚWIATŁO LASERA R - niskoenergetyczny laser diodowy: 3 diody emitujące wiązkę o długości 635 nm
ŚWIATŁO LED – 36 diod LED w 4 kolorach:
- UV-fioletowym 395 nm
- niebieskim 470 nm
- zielonym 525 nm
- czerwonym 650 nm
PULSUJĄCE POLE MAGNETYCZNE 10 mT
oraz
 INNOWACYJNĄ METODĘ FOTODYNAMICZNYCH ZABIEGÓW PDT opartych na fotodynamicznych (światłoczułych) preparatach PDT z opracowanymi przez CHANTARELLE bio-chromoforami i zaawansowanymi składnikami aktywnymi

 

CHANTARELLE Zabiegi wlosy WWWWSKAZANIA

 • wypadanie włosów
 • pobudzenie wzrostu włosów
 • zagęszczenie i poprawa struktury włosów
 • rewitalizacja mieszków włosowych
 • łysienie plackowate i androgenowe mężczyzn i kobiet
 • terapie łączone przy nadmiernym wypadaniu włosów

 

SPEKTAKULARNE NATYCHMIAST WIDOCZNE REZULTATY ZABIEGÓW

 • niwelowanie skutków fotouszkodzeń i fotostarzenia
 • wzrost nawilżenia i elastyczności
 • działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze
 • przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji
 • przyspieszenie wzrostu włosa

 

ZAKRES TERAPII ZABIEGOWYCH LASEREM PDT MASTER®:

 

1. MAGNETO-FOTOTERAPIE LASER/LED Z POLEM MAGNETYCZNYM

Samodzielne zabiegi światłem LASERA, LED i polem magnetycznym / programy 1-6 polegają na skutecznym zintensyfikowaniu procesów metabolicznych w komórkach w sposób absolutnie bezpieczny i nieinwazyjny.

FOTO-TERAPIA ŚWIATŁEM LED/LASER
Światło LED/LASER emitowane przez PDT MASTER® dociera do błon komórkowych i mitochondriów (centra energetyczne komórek), dzięki czemu pobudza energetycznie komórki do regeneracji. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w skórze, poprawia się przepływ krwi oraz limfy. Pobudzone też zostają naturalne procesy odpornościowe skóry.

TERAPIA PULSUJĄCYM POLEM MAGNETYCZNYM
Pole magnetyczne zwiększa efekt terapeutyczny w tkankach – działa biostymulująco; poprawia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona oraz odżywiona; zwiększa przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach; stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; działa przeciwzapalnie; przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.

Jednoczesne zastosowanie terapii światłem i pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości pozwala osiągnąć maksymalne efekty terapeutyczne.

 

2. CELOWANA TERAPIA FOTODYNAMICZNA PDT LASER/LED 

To innowacyjne zabiegi z jednoczesnym zastosowaniem światła LED i/lub światła LASERA, pulsującego pola magnetycznego emitowanych przez laser PDT MASTER® oraz preparatów fotodynamicznych PDT opracowanych przez CHANTARELLE, które zawierają unikalny system bio-chromoforów oraz zaawansowane składniki aktywne ukierunkowane na dany problem dermoestetyczny skóry / programy 4, 6.

PDT MASTER® emituje światło LED i LASER, które jest absorbowane na powierzchni skóry przez bio-chromofory zawarte w opracowanych przez CHANTARELLE preparatach fotodynamicznych PDT. Skumulowana energia z bio-chromoforów przekazywana jest bezpośrednio do komórek. Intensyfikuje procesy metaboliczne, naprawcze i dotleniające oraz maksymalizuje przyswajalność składników aktywnych zawartych w preparatach.

EFEKTY NATYCHMIASTOWE + DŁUGOCZASOWE/BIOSTYMULACJA

BIO-CHROMOFORY CHANTARELLE W PREPARATACH FOTODYNAMICZNYCH PDT A ŚWIATŁO LASERA
Bio-chromofory opracowane przez ekspertów CHANTARELLE to składniki preparatów światłoczułych do terapii fotodynamicznych PDT, mające szczególną zdolność pochłaniania światła o określonej długości fali. Bio-chromofory aplikowane na obszar skóry poddany terapii kumulują światło laserowe zwielokrotniając zasób energii w komórce, dzięki czemu maksymalizują:
• wydajność przemian metabolicznych
• przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach

 

CHANTARELLE Przebarwienia 10.2019 bdd

Newsletter

 

Facebook
YouTube
instagram right