Standardy dezynfekcji urządzeń Chantarelle

Praca urządzeniami CHANTARELLE jest pracą kontaktową tzn. głowicą bezpośrednio dotyka się do skóry, dlatego bardzo ważne jest utrzymanie właściwej czystości i dezynfekcji.

 

Chantarelle Dezynfekcja urzadzen

 

Czytaj więcej

Oczyszczanie skóry w walce z bakteriami i wirusami

W związku z epidemią koronawirusa i grypy eksperci WHO i GIS apelują o regularne mycie i odkażanie rąk oraz o niedotykanie twarzy. To obecnie jedne z ważniejszych zaleceń, aby uchronić się przed rozpowszechnianiem wirusów i bakterii. Większość chorobotwórczych patogenów przenosi się drogą kropelkową, poprzez kichanie i kaszel, ale także utrzymuje się przez określony czas na rożnych powierzchniach.

 

CHANTARELLE Mycie dezynfekcja

 

Czytaj więcej

Oczyszczanie skóry twarzy - ważny codzienny rytuał

Oczyszczanie twarzy to jedno z ważniejszych przykazań w pielęgnacji skóry. To przykazanie oczyszczania skóry jest szczególnie ważne teraz, aby nie stwarzać warunków do przeniesienia bakterii i wirusów poprzez błony śluzowe ust, nosa i oczu. Eksperci WHO i GIS ostrzegają, aby unikać dotykania twarzy dłońmi, gdyż możemy przenieść wirusy i inne patogeny poprzez błony śluzowe. Mimo zdezynfekowanych dłoni roznosimy zarazki przez nieoczyszczoną skórę twarzy. Bardzo trudno jest skontrolować te mimowolne ruchy dotykania twarzy. Najlepiej dokładnie umyć twarz odpowiednim preparatem zaraz po powrocie do domu.

 

CHANTARELLE Oczyszczanie twarzy

 

Czytaj więcej

Antybakteryjne działanie alkoholu

Antybakteryjne właściwości alkoholu są powszechnie znane. Obecnie rośnie zainteresowanie - jak w warunkach domowych wykonać antybakteryjne kosmetyki, żele i mydła, których skład zawierałby alkohol. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i jak przygotować roztwór o odpowiednim stężeniu alkoholu.

 

CHANTARELLE Preparaty antybakteryjne stezenie alkoholu

 

Czytaj więcej

Jak wykonać domowy żel antybakteryjny i mydło antybakteryjne?

Porady technologa chemii kosmetycznej Chantarelle

Domowy żel antybakteryjny i mydło antybakteryjne to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł w Internecie. Czy wykonanie takich kosmetyków antybakteryjnych ma sens, zapytaliśmy technologa chemii kosmetycznej, który zajmuje się produkcją w laboratorium Chantarelle.

 

CHANTARELLE Domowy zel antybakteryjny

 

Czytaj więcej

Chantarelle Dzien Kobiet 03.2021 bd

baner opisy zabiegów

 

Facebook
YouTube
instagram right